Nullkulu

Nullkulu

kui tihti käia solaariumis?

Kui tihti käia solaariumis – põhjalik ülevaade

Solaariumid on aina populaarsemaks muutumas. Paljud inimesed kasutavad neid regulaarselt, et saada päevitunud välimust, kuna on võimalik saavutada loomuliku päevituse ilme aastaringselt. Kuid kas solaariumi kasutamine on tervisele ohutu ning kui tihti võiks selles käia? Selles artiklis uurime kõiki neid küsimusi ning anname vastused kõigele, mida peaksid solaariumi külastamise kohta teadma.

Mis on solaarium?

Solaarium on seade, mis kiirgab ultraviolettkiirgust, et nahka päevitada. See on mõeldud inimestele, kes ei soovi päikesekiirguse käes olla või ei ela piisavalt päikese käes. Solaariumitel on erinevad pikkused ja intensiivsused ning need võivad kiirgada nii UV-A kui ka UV-B kiirgust. UV-A kiirgus tekitab tumedama nahavärvi juba mõne külastusega ja UV-B toodab vitamiin D.

On tõepoolest tõsi, et solaarium sarnaneb päikese käes päevitamisega, kuid võib olla ohtlik, kui seda valesti kasutada. Kui päike kiirgab kõikides suundades samaaegselt, siis solaariumi UV-kiirgus on suunatud ainult kehale. Seetõttu on päeva jooksul erinevatel kellaaegadel leitud päikesekiirgusel erinev intensiivsus, kuna päikesevalgus läbib atmosfääri seaduspäraselt. Solaarium kiirgab UV-kiirgust aga suurema intensiivsusega, mis võib tekitada naha kahju.

Kas solaarium võib olla ohtlik?

Kõige tõsisem oht on nahavähi tekkimine. Kuigi mõned eksperdid on arvamusel, et solaariumikasutusega on väike nahavähi tekkimise oht, on teised eksperdid vastupidisel seisukohal. Kuigi solaariumi kasutamine suurendab vähktõve riski ja iga solaariumikasutus tõstab teie naha vähiriski järjest kõrgemale, on oht suurem nende inimeste jaoks, kes kasutavad solaariumi regulaarselt.

Lisaks nahavähi riskile on solaariumikasutus seotud paljude teiste nahaprobleemidega, nagu naha enneaegne vananemine, päikesepõletus, naha kuivus, naha lööbed ja teised probleemid. Ükskõik, mis põhjusel otsustad solaariumis päevitada, peaksid olema valmis võtma vastutust oma nahkade eest.

Kui tihti võiks solaariumis käia?

Sellele küsimusele vastamine võib olla raske, kuna see sõltub paljudest teguritest. Lihtne vastus sellele küsimusele on, et kui soovid vähendada oma vähi võimalust, siis sa peaksid solaariumis käima nii vähe kui võimalik. Kui soovid endiselt päevitada, soovitame valida päikesekaitsetooteid, mida kasutad koos reaalselt päikese käes viibimisega.

Kui oled aga juba päikesekiirgusega kokku puutunud ja soovid kiiret päevitust, siis võib solaariumidest abi olla. Kindlasti aga peaksid olema ettevaatlik ja jälgima, et solaariumiseansid oleksid mõistlikes piirides nii sageduse kui ka kestvuse poolest. Kui oled ülimalt tundlik päikese suhtes või sul on nahaprobleeme, siis võib solaariumi kasutamine olla liiga ohtlik.

Kui sagedasti aga võib solaaariumi külastada? Kindlasti peaksid arvestama ka oma kehatüübiga ja kui mugav sind solaariumis viibimine puudutu, kas lubad seda ka oma nahale. Kui palju ja kui sageli soovite solaariumi külastada, peaksid lähtuma enda moel ning enda kehalisi võimalusi arvestama.

Kas solaariumid on ohutud kasutada?

Selle vastus peaks olenevat sellest, kuidas otsustad solaariumit kasutada. Liigset solaariumikülastuste puhul võib tekkida nahakahjustus. Kui soovid aga ikkagi kasutada solaariumit, siis on mitmeid ohutusnõueteid, mida peaksite järgima:

• Ära kunagi kasuta solaariumit rasedana;
• Ära kunagi jää solaariumisse üksi;
• Kui nahk katki, siis ei tohiks solaariumit kasutada;
• Jälgige alati oma aega solaariumis ja kõrvaldage vajadusel kiirte intensiivsust.

Kokkuvõtteks

Kui sind huvitab solaariumi kasutamine, siis on oluline seda teha tervislikul ja ohutul moel. Kui oled otsustanud solaariumi kasutada, vali alati usaldusväärne ja kvaliteetne seade. Järgi kindlasti reegleid, mida oleme selles artiklis pakkunud, ja ole ettevaatlik. Ära unusta, et inimesed, kes on suure riskiga haiguste suhtes, peaksid sellest loobuma. Oleme loodetavasti andnud selleks piisavalt tõendeid ja loodame, et selle info abil saad õige otsuse.