“Kuidas leida telefoni” – Juhatuseks otsinguks
Ma olen kindel, et igaüks meist on vähemalt korra oma elus kaotanud oma telefoni ja seetõttu tean, kui pettumust valmistav see võib olla. Kuid ärge muretsege – ma aitan teil leida oma kadunud telefoni! Sellel juhendil on kõik vajalikud vihjed, et saaksite oma telefoni leida võimalikult kiiresti ja täpselt.
Kasutage Androidi “Find My Device” funktsiooni
Kui teil on Android-telefon, on olemas võimalus otsida oma telefoni originaalse Google’i rakenduse “Find My Device” abiga. Kui olete selle funktsiooni eelnevalt sisse lülitanud, saate selle rakenduse abil oma kaotatud telefoni viimase teadaoleva asukoha leida. Selle tulemusena saate telefoni helistada või helisignaali rakenduse abil taasesitada.
Kasutage iCloudi “Find My” funktsiooni
Kui teil on iPhone, on olemas võimalus otsida oma telefoni rakenduse “Find My” abil iCloudi abil. Kui teil on eelnevalt sisse lülitanud “Find My” funktsiooni, saate selle rakenduse abil oma kaotatud telefoni viimase teadaoleva asukoha leida. Selle tulemusena saate telefoni helistada või helisignaali rakenduse abil taasesitada.
Ärge kartke helistada oma telefonile
Kui te ei leia oma telefoni rakenduste abil, võite proovida oma telefoni helistada. Selle meetodi eeliseks on see, et helisignaal võib aidata teil oma telefoni leida, kui ta on olemas, kuid lihtsalt ei ole silmale nähtav. Tehke seda mitu korda ja kuulake tähelepanelikult, häälvõimendus võib aidata.
Küsige sõpradelt, kes võisid abi olla
Kui olete proovinud oma telefoni otsida, võib olla kasulik küsida abi oma lähedastelt ja sõpradelt. Need inimesed võivad teie telefoni näha, kui see on silmale nähtav ja kuulnud helisignaali, kui olete sellel helistanud. See võib olla suurepärane võimalus leida oma telefoni kiiresti ja täpselt.
Kasutage mobiilset signaaliandurit
Jah, see on tõsi – mobiilise signaali otsimine võib aidata teil oma telefoni leida, kui see on näiteks auto all peidus. Selleks peate laadima alla asjakohase rakenduse ja navigeerima rakenduses vastavasse menüüsse.
Kontrollige oma Google Maps’i ajalugu
Kui kasutate Android-telefoni, siis tal on Google Maps’i ajalugu, kuhu salvestatakse asukohateave, kui olete kaardiäppi avanud. See võib olla kasulik, kui olete telefoni maha kaotanud. Kontrollige lihtsalt oma autentimist läbi Google Mapsi ajaloo ja vaadake, kuhu telefon viimati salvestati – see võib aidata telefonile jälile saada.
Tehke internetiotsing
Kui olete kaotanud oma telefoni avalikus kohas, on võimalik, et keegi võib teile abi pakkuda. Seega kasutage sotsiaalmeediat ja tehke vastav otsing. Kirjeldage oma telefonimudelit, värvi ja muud asjakohast teavet, mis võib olla kasulik. Avaldage ka üksikasjad, kus viimati telefoni kasutasite ja mis olukordades selle kaotasite.
Kui te ei leia telefoni, teatage sellest kohe politseile
Kui olete proovinud kõiki eelnevaid viise oma telefoni leidmiseks, kuid pole endiselt edu saavutanud, võite proovida pöörduda politsei poole. Kohalikud politseiüksused aitavad teil oma telefoni leida, kasutades teie telefoni ID-numbrit ja hiljutisi asukohtadetaile.
Lukustage oma telefoni
Mõnikord võivad vargad teie telefoni või kaotus saada tagasi kontrollimatuks tehinguks. Selle vältimiseks on tark kasutada oma telefoni kaugjuhtimispuldi või rakenduse funktsiooni, et seadistada ekraanilukk ja desaktiveerida teie SIM-kaarti. See võib aidata teie telefoni turvalisemaks muuta.
Kokkuvõtteks, kaotatud telefoni leidmiseks on palju viise. Esimene samm on proovida oma telefoni leida rakenduste abil, küsida sõpradelt abi ja kontrollida internetis olevaid teateid. Kui kõik muu ebaõnnestub, pöörduge politsei poole ajakohaste andmetega. Esitage asjakohane teave nagu mudel, värvi ja kõik muud võimalikud tüüpi vihjed, mis aitavad leida kaotatud telefoni.