Nullkulu

Nullkulu

mis on wifi?

Mis on wifi – Ulatuslik juhend

Tänane maailm on täis paljusid tehnoloogilisi seadmeid, mis tuginevad traadita internetti, mida tuntakse üldiselt kui WiFi-t. Enamus meist kasutab wifi-netti igapäevaselt, kuid vähesed mõistavad selle funktsionaalsust ja üldist toimimist. Tasub mainida, et wifi levimine oli üks suurimaid tehnoloogilisi muutusi, mis mõjutasid tänapäeva maailma, võimaldades kasutajal ühendatud olla nii kodu- kui ka kontorivõrkudega ilma traadita ühendust kasutamata. Käesolevas artiklis uurime lähemalt, mis on wi-fi, kuidas see töötab, millised on selle võrgu tugevused ja nõrkused, selle ajalugu ja sarnased teemad.

Mis on WiFi ja kuidas see töötab?

WiFi on loodud kasutajatele võimalike võimaluste loomiseks oma seadmetele kiireks ja mugavaks internetiühenduseks, mis on juhtmetevaba ja ühendatud igapäevaste seadmetega. WIFI võrku ühendamiseks on nõutav spetsiaalne kiip, mis suudab vastu võtta traadita signaale kohalikust võrgust. Selline võrk sobib, kui seade on ühendatud lähedal asuva signaali tarneallikasse. Näiteks teete oma nutitelefonis või sülearvutis lihtsa kiirtesti Wi-Fi signaali tugevuse hindamiseks. Kõrvaliste signaalirikke vältimiseks on siiski vaja kaitsmismenetlusi, mida saab neutraliseerida konfidentsiaalsusküsimuste tõttu karjuv, password.

Selleks et võimaldada kiiret internetiühendust, peavad Wi-Fi seadmed toimima kindla sagedusvahemiku lainealal. Traadita võrgud jagunevad tavaliselt kaheks: 2,4 GHz ja 5 GHz sagedusribad. Samuti on iga seadmel selle sagedusribaga ühendatud antenn. 2,4GHz ribalaiuse kasutamine on laialt levinud, kuid kasvuks on otstarbekam kasutada 5GHz ribalaiust. Igal seadmel olev antenn levitab ühte või kahte signaali samas suunas, võrk võib olla konfigureeritud, et edastada andmeid ühes või mitmes suunas.

Traditsiooniline Etherneti kaabliga ühendamine on kiire ja stabiilne, kuid piiratud vahemaaga. WiFi-ühendus aga võib olla momendil kiiruse ja sügavuse tõttu, kuna üksus võib olla liiga kaugel, et signaal kohale jõuaks. On oluline meeles pidada, et takistused nagu seinad, põrandad ja isegi inimesed võivad mõjutada wifi signaali tugevust. Seega on optimaalne vaateväli põhitähtsus, et saada täielikku ja kiiret wifi-ühendust.

WiFi: Minevik ja olevik

Sõna WIFI on lühend sõnadest Wireless Fidelity ja on kaubamärk WiFi Alliance. Kuid see, kuidas traadita ühendus toimib, on põhimõtteliselt sarnane raadioringhäälingu ja telefonivõrguga: teie võrguseadmel on antenn, mis saadab ja vastab signaalidele, mis suhtlevad kaugvõrguga. 2021 on WiFi tehnoloogia suunatud edasilükkamisele ja kasutajakogemusele, mis koosneb kiiretest kiirustest ja väheste küsimustega seadistamisest.

Enamikel tänapäeva seadmetel on sisseehitatud WiFi tugi. Näiteks saavad nutitelefonid, tahvelarvutid, sülearvutid ja mitmesugused muud seadmed Wi-Fi signaalide vastu võtta ja edastada, mis võimaldab kasutajal juurdepääsu Internetile ning samuti võimaldab failide kiiremat üleslaadimist ja allalaadimist. WiFi tugi võib olla ka isekasutuses, et suhelda seadmete vahel – ja üldiselt on see kiirem ja lihtsam kui andmeedastus kaabli kaudu.

WiFi-ühendus pakub mitmeid eeliseid. Näiteks suudab WiFi tugi suhteliselt pika vahemaa tagant ühendada mitu seadet ühe ainsa võrguga. Seetõttu sobib see ideaalselt selliste seadmete jaoks, mida kasutavad erinevad inimesed või juhtmevaba andmeedastuse lahendused. WiFi võib pakendada ka usaldusväärse turvalisuse, mis muudab andmeedastuse põhjalikuks ja usaldusväärseks.

WiFi-ühenduse tugevused ja nõrkused

Wi-Fi on tulnud, et jääda ning pakub mitmeid eeliseid võrreldes traadiga ühendatud ühendusega. Kuid see on ka tulnud koos mõningate vigade ja võimalike mingite probleemidega. Allpool uurime lähemalt WiFi-ühenduse tugevaid külgi ja raskusi.

Tugevused:

– WiFi on kiire ja mugav, kui seade asub signaali tarneallika läheduses.
– WiFi kasuka kasutamine kaotab traatüendi segaduse.
– Sisseehitatud WiFi tugi on näiteks nutitelefonide jaoks nii üldine, et see võib peaaegu tunduda alati saadaval.
– WiFi võrgul on võime ühilduda mitme erineva seadmega korraga.

Nõrkused:

– WiFi signaal sõltub piirkonna infrastruktuurist ja viibimisprogrammist.
– Kõik võimsad liitseadmed ei asu võib-olla lähedal, ega saa reageerida hästi kiiresti.
– WiFi signaal on võrdlemisi lihtne häkkida ja rikkuda turvalisust.