Kuidas teha aborti
Abortimine on raske teema, kuid see on midagi, mida paljud inimesed ühel hetkel oma elus võivad vajada. Kui olete otsustanud aborti teha, on oluline mõista erinevaid võimalusi, riske ja tagajärgi. Selles artiklis räägime kuidas aborti teha, teie valikute kohta, kuidas selline otsus võib teie elu mõjutada, kuidas seda protseduuri turvaliselt teostada ja mida võiksite oodata pärast protseduuri.
Mida sa peaksid teadma enne aborti tegema?
Enne aborti tegemist on oluline mõista, et iga inimene ja iga keha on erinev. Te peate aru saama, milline on teie keha seisund, milline on kenongulendaja all, milline on protseduur, mida olete valinud, ja kuidas see võib mõjutada teie elu edasist kulgu.
Abort võib olla füüsiliselt ja emotsionaalselt raske protseduur. Teisisõnu on oluline mõista, et see on otsus, mida ei tohiks teha kergekäeliselt. Enne aborti tegemise otsustamist peaksid naised oma olukorra läbi mõtlema, rääkima arstile, ja võimalusel konsulteerima psühholoogiga.
Aborti on võimalik teha kahel viisil: meditsiiniliselt või kirurgiliselt.
Meditsiiniline abort
Meditsiiniline abort hõlmab kahte tugevat ravimit mifepristooni ja misoprostooli. Sageli nõutakse arsti nõusolekut, et oleks võimalik rääkida tema arvamusest, ja et oleks võimalik välja selgitada, kas soovitud abort on USA seaduste kohaselt lubatud.
Mifepristoon blokeerib hormooni, mis võimaldab emakal viljastatud munarakkude kinnitumisest pärast munaraku viljastamist sperma poolt. Misoprostool sunnib keha munarakke väljutama.
Kirurgiline abort
Kirurgilist aborti tehakse siis, kui soovitud rasedust on võimalik kasutada. Arst teeb protseduuri iseenesest, kuid mõned kliinikud nõuavad, et patsient saaks enne protseduuri vereanalüüsi teha. Neid teste kasutatakse ka anesteesia tüübi määramiseks, mida nad kasutavad.
Kirurgiline abort võib hõlmata vaakumvõimalusel põhinevat protseduuri või D&C-d.
Riske ja tagajärjed
Mis iganes meetodit te kasutate, on oluline mõista, et abort võib põhjustada riske. Nende hulka võivad kuuluda nii füüsilised kui ka psühholoogilised tagajärjed.
Füüsilised tagajärjed võivad hõlmata infektsiooni, verejooksu ja reproduktiivse süsteemi kahjustusi. Psühholoogilised tagajärjed võivad hõlmata depressiooni, ärevust ja emotsionaalseid probleeme.
Kuidas seda protseduuri turvaliselt teostada?
Aborti tehes on oluline valida kvalifitseeritud ja professionaalses keskkonnas meditsiinitöötaja. Toetav pere ja sõbrad võivad aidata ka muuta protseduuri kergemaks.
Kui teete meditsiinilist aborti, peate järgima arsti nõuandeid ja võtma ravimeid rangelt ettekirjutatud viisil. Kui kirurgilist aborti tehakse, peab arst järgima kõiki enne ja pärast protseduuri ettekirjutusi.
Mida võiksite pärast protseduuri oodata?
Pärast aborti on oluline jälgida oma keha ja tervist. Arst võib soovitada taastumist, mis võib hõlmata terve eluviisi elamist, kehalist treeningut, õige toitumist jne.
Lõpuks, aborti otsuse tegemine on isiklik valik ja paljud naised tunnevad selles küsimuses sügavat muret. Kuid te sageli loodetakse mitte ainult head nõu, vaid kvaliteetset meditsiinitöötajate abi. Me loodame, et see artikkel oli teile abiks ja andis teile mõned soovitused kaaluda. Kui teil on küsimusi, võtke meiega ühendust, et saada abi ja teavet teie küsimuste kohta.