Nullkulu

Nullkulu

kus leiutati vihmavari?

Kus leiutati vihmavari?

Vihmavari on meile tavaline välirelv, mis kaitseb meid vihma eest. Selle päritolu ulatub tagasi iidsetesse aegadesse, kus inimesed kasutasid looduslikest materjalidest valmistatud kaitsevahendeid. Kuid kes leiutas vihmavarju, millal see loodi ja milline on selle ajalugu? Sellele ja paljudele teistele küsimustele vastame järgnevas põhjalikus artiklis.

Ajaloost

Kuigi täpset loojat ei ole kindlaks tehtud, on teada, et vihmavarju kasutati juba sajandil Hiinas. Sel ajal olid vihmavarjud valmistatud bambusest ja siidist ning neid kasutati peamiselt staatiliste voorude ajal.

Hiljem, renessansiajal valmistati vihmavarjud valmistati ka Euroopas, esialgu aga neid kasutati peamiselt päikesekaitseks. 17. sajandil hakkasid vihmavarjud muutuma tavalisemaks, ning sel ajal hakati neid juba nimetama “vihmavarjuks”.

Üheksakümnendate aastate algul muutus vihmavari järsku populaarseks, sest turule tuli kaasaskantav vihmavari, mida oli võimalik väga lihtsalt kaasas kanda. Tänapäeval on vihmavari mitmekülgne tarvik, mis muudab ilmamuutused palju lihtsamaks.

Ehitus

Vihmavari koosneb kolmest põhiosast: avamismehhanism, varred ja käepide. Avamismehhanism on selle keskne osa, millega saab varju avada ja sulgeda. Varred on sellised, mis moodustavad varju raami, need peaksid olema piisavalt kerged ja tugevad.

Alguses kasutati vihmavarjude käepidemete valmistamisel naturaalmaterjale, näiteks puitu ja bambust, hiljem aga hakati kasutama ka metalli ja plastikut. Tänapäeval valmistatakse vihmavari kõige sagedamini alumiiniumist, nailonist ja plaadist. Käepidemed on valmistatud erinevatest materjalidest, nagu näiteks puit, metall, sünteetika ja keraamika, ning neil võib olla erinev kujundus ja stiil.

Kuidas valida õiget vihmavarju?

Kui soovite osta endale uue vihmavarju, peaksite arvestama mitmete teguritega, nagu suurus, kaal, materjal, disain ja hinna kvaliteedi suhe. Enamik vihmavarju on valmistatud lamineeritud nailonist või polüestrist, mis on veekindlad ja võivad kesta kauem kui traditsioonilised materjalid. Samuti peaksite kaaluma teie enda vajadusi, kas vajate suurt vihmavarju või piisab ka väiksemast. Võite kulutada nii palju, kui soovite, kuid tasub mõelda ka hinna ja kvaliteedi suhtele, et saada raha eest parimat pakkumist.

Järeldus

Kokkuvõtteks võime öelda, et vihmavari on unikaalne leiutis, mis on meile kasulik erinevate ilmastikutingimuste korral. Vihmavarju ajalugu ulatub iidsetesse aegadesse, kuid tänapäeval saame me nautida erinevaid stiilsed, mugavad ja mugavad vihmavarjusid. Olgu teie päev vihmane või päikeseline – võite alati arvestada ühega nendest usaldusväärsetelt kaitsjatelt.