Nullkulu

Nullkulu

mis toimub tartus?

Mis toimub Tartus: Uurime Tartu linna sündmusi ning vaatamisväärsusi

Tartu on Eesti üks armastatumaid linnu, mille kultuurilugu on rikkalik ja kaasaegne. Linna elanikud ja külastajad naudivad selle võrratu atmosfäär, ajaloolisi ehitisi ja rohelisi alasid. Kui otsite kohta, kus saaksite nautida kosutavat atmosfääri, siis Tartu on õige koht. Meiega saate teada mis Tartus toimub, mida tuleks näha ja kuidas seda kõike teha.

Tartu linna ajalugu

Tartu asutati sajandil ja sellest ajast peale on Tartu läbi teinud mitmeid muutusi. Tartu nimeks on olnud ka Tarbatu, Yuryev ja Dorpat. Linnas on elanud nii Liivimaa orduvendlased, rootslased, sakslased, venelased kui eestlaste.

Tartu Ülikool

Tartu Ülikool on kahtlemata üks linna kuulsamaid vaatamisväärsusi. Tegemist on Baltikumi vanima ülikooliga, mis asutati 17. sajandil. Tartu Ülikooli peahoone on ehitatud 19. sajandi keskpaigas ning selle kuppel on linnas kõigist kõrgemal.

Raekoja plats

Teine ihaldatud vaatamisväärsus Tartus on Raekoja plats. See on tähtis ajalooline koht, kus asuvad nii linna ajalooline raekoda kui ka Tartu kunstimuuseum. Raekoja platsil toimub palju muusika- ja kultuurisündmusi.

Emajõgi

Emajõgi on Tartu peamine jõgi, mis on kohalike ja turistide seas väga populaarne. Emajõe ääres on võimalik sõita veesõidukitega nagu kaanidel, kanuudel ja kajakkidel. Siin on ka palju promenaade, kus saate istuda ja nautida jõe calmingvõlu.

Ahhaa teaduskeskus

Ahhaa teaduskeskus on asutatud 2004. aastal, see on interaktiivne muuseum, mis avab külastajatele füüsika, keemia ning mehhaanika ja tehnoloogia vaimustava maailma. Ahhaa on ideaalne koht perele, kus lastele näidata teaduse mehhaanika imesid.

Tartu looduspark Toomemäel

Tartu Toomemägi on rohelise linnaelu paradiis. Siit leiate palju kõnniteid ja puude varju, mida saate kasutada kui puhkepaika või treeningualaks. Toomemäel on palju parkimisvõimalusi ja rohelisi alasid lastele mängimiseks.

Tartu Loomemajanduskeskus

Tartu Loomemajanduskeskus asub Rüütli tänaval, kuhu on kogunenud palju kunstnikke ning loomeettevõtted. Siit leiate ka käsitööbutiigid ja gourmet kohvikud. See paik sobib loovate inimeste töötamiseks ja hamirdamiseks.

Tartu kohvikud ja restoranid

Tartu on tuntud oma köstwa toidueripakkumiste poolest. Siin leiab igaüks oma lemmikkohviku või restorani. Üks neist on Pierre Chocolaterie. See kohvik on tuntud oma eriti magus pitsade ning fenomenaalse kohvijoogil valiku poolest.

Tartu vabaõhumuuseum

Tartu vabaõhumuuseum asub Metsamaja külas, umbes 6 km kaugusel Tartu kesklinnast. See muusuem on tähtis nn. elava ajaloo tundmaõppimise koht, siin näete kuidas meie esivanemad elasid, elatusid ning mil moel nad toore ja alt-viisilised tööd tegid.

Tartu Martini kirik

Tartu Martini kirik on üks vanemaid kirikuid Eestis, mis on ehitatud Kambja kihelkonna keskuseks juba sajandi alguses. Juba tema seevinaldislik väliskuju, üksteisega sobimatu lavakujundus ja barokset vahetu ilu minimalistlikle kuue all jätab meeldejääva mulje.

Tartu üritused

Tartu on tuntud ka oma väga populaarsete sündmuste poolest nagu Hansapäevad ja Tartu päevad. Need festivalid toovad linna palju inimesi erinevatest kohtadest. Põnev on külastada ka Tartu kirjandusfestivalid ning Animatsuri. Kes otsib põnevat, seikluslikku reisi, siis tasub planeerida külastust näiteks AHHAA teaduskeskusesse või Tartu seikluspargi vabaõhukeskusesse.

Lõppsõna

Tartu on linn, mida ei tohiks mingil juhul vahele jätta kui otsite erilist kohta, milles ei puudu kaasaegne ning ajalooline hingus. Siin on rikkalik kultuur, ajalugu ja loodus. Pealekauba on siin ka palju kohvikuid ja restorane, mis paku aga kvaliteetsööke ning muljetavaldavaid suupisteid. Tartu, meie kaunis linn – olete oodatud!