Nullkulu

Nullkulu

mis toimub tallinnas juulis?

Mis toimub Tallinnas juulis?

Juulikuu on juunikuu järel suvekuude teine kuu, mil Tallinnas on palju toimumas. Eesti pealinnas on Suvehooaeg täies hoos ja võimalusi on igaühele midagi. Juulis toimub nii muusika-, kultuuri-, spordi- kui ka toidufestivalid. Oleme teinud selle kuu suurvõistlused ja sündmused lähemalt tutvustuseks.

Juulikuu esimene nädalavahetus algab 2. – juulil Ajujahi finaaliga. Selles võistluses mõõdavad jõudu Eesti parimad start-upid. Ajujahi finaal toimub teist aastat järjest Kultuurikatlas ja võitjale selgub rahvahääletusel. Kohapeal on võimalik uudistada ettevõtete stende, kuulata piirkondlike ja rahvusvaheliste ettevõtjate esitlemust ning osaleda ka põnevates seminarides. Sihiks on võtta SKT kasv ja kaasaegsem ettevõtlus Eesti riigis.

Juulikuu teisel nädalavahetusel, 9.-juulini toimub Tallinna vanalinnas traditsiooniline Hansapäev. See on suur välisfestival, mis toob linna lähedalt ja kaugelt mitmeid eri rahvuste esindajaid. Hansapäevade raames saab tutvuda keskaegse elu kõigi aspektidega. Oma silmaga saab vaadata omaaegsete kaupmeeste koduseid asju, õpida vanu käsitöövõtteid, osaleda tegevustel, kuulata muusikat ning kindlasti proovida ka rikkalikke lauatäit Eesti toite, nii tavapärast kui ka eksootilisemaid maitseid.

Samal ajal saavad jalgpallisõbrad rõõmustada – juulil toimub Tallinna Lilleküla staadionil jalgpalli Superkarika tippmäng. Päevased võitjad ehk meistermeeskond Paide Linnameeskond ja karikavõitja FCI Levadia võtavad mõõtu. Kindlasti tuleb ka sellest sündmusest palju rääkida.

Juuli lõpupoolikul, 17. juulil, toimub traditsiooniline Õllesummer festival. Selle toimumispaik on Tallinna lauluväljak ja kohal on Eesti populaarseimad artistid, aga ka teisi tuntud muusikuid nii Eestist kui ka välismaalt. Kontsertide kõrvale on võimalus tutvuda erinevate kodumaiste käsitöö õlledega ja täiskoormusest valmistatud burgeritootmisega, et nälga ei jääks.

Tallinna rannaala obeliskimägi annab kohvritäit suviseid tegevusi. Sel aastal toimub 20.-25. juulil rahvusvaheline võrkpalliturniir, millest võtavad osa maailma parimad võrkpallurid. Taustaks pallimängule pakutakse mitmeid sisetingimustes toimuvaid üritusi. Kõik, kes armastavad rannavõrkpalli, peaks selle sündmuse üle rõõmustama. Meelelahutust on kindlasti kogu nädalavahetuse jooksul küllaga!

Lõpetame juulikuu spordiürituste loetelu Moletai triatloniga, mis toimub 31. juulil. Jagatud pealinna teekond on suurepärane väljakutse triatleedidele igale tasemele. Ajalooline spordiüritus algab Pirita pargist, pärast mis jalgrattasõit jätkub üle Tallinna linna, et lõpetada võistlus Pirita mere juba traditsiooniks kujunenud kohas. Seega on Tervislike eluviiside sisuline toetus Tallinna linna poolt.

Kokkuvõttes saame öelda, et juulis on Eesti pealinn suures tormis. Sündmusi ja võistlusi on palju ja need pakuvad kõigile tegevust. Kuid kõigest hoolimata on aeg puhkamiseks ja naudinguks. Tule Tallinna ja naudi suve!