Nullkulu

Nullkulu

mis teha tallinnas?

Mis teha Tallinnas – ideid ja soovitusi kohalikelt elanikelt

Tallinn, Eesti pealinn, on linn, kus palju tegemist ja nägemist vähese eelarvega. Siin on hulgaliselt ajaloolisi vaatamisväärsusi, ettekandeid, ekskursioone, muuseume, mida saab külastada, ilma et peaksite kulutama palju raha. See artikkel annab ideid ja soovitusi, mida saate Tallinnas teha, et nautida oma puhkust ilma rahakotti tühjendamata.

Peamised vaatamisväärsused Tallinnas

Vanalinn

Vanalinn on kõige paremini tuntud oma kaunite keskaegsete hoonete poolest ja on UNESCO maailmapärandi nimistus kõrgel kohal. Siin on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, mida tasuks külastada, nagu näiteks Toompea loss, Niguliste kirik, Paksu Margareeta torn, Suurgildi hoone ja Raekoja plats.

Loomaaed

Tallinnas asuv loomaaed on suurepärane koht, kuhu minna koos lastega, sest seal on palju näha ja kogeda. Loomaaed on koduks paljudele loomadele, sealhulgas merilõvidele, jääkarudele, lõvidele, ninasarvikutele, kassidele ja paljudele teistele.

Teletorn

Teletorn on 314 meetri kõrgune vaatetorn, kust avaneb kaunis vaade Tallinnale. Siin saate tunda, kuidas linn katusest katusele näib. Teletornis on ka suveniiripood, kohvik ja näitused.

Tallinna laululava

Tallinna laululava on suur amfiteater, kus korraldatakse regulaarselt kontserte ja muid üritusi. Laululava on tuntud oma massiivsete laulupäevade poolest, kus kokku tuleb tuhandeid inimesi laulma ja pidutsema. Laululava asub Kadrioru pargi lähedal ja on kahtlemata üks Tallinna kõige erilisemaid paiku.

Linnakirikud

Tallinnas on palju kirikuid, mida tasub külastada. Näiteks Jaani kirik ja Toomkirik, mis on üks Eesti kõige vanemaid kirikuid, sajandist.

Museaalid

Tallinnas on palju muuseume, mis viivad teid tagasi minevikku. Näiteks ajaloomuuseum, mis räägib Tallinna ajaloost, kunstimuuseum, kus leidub kohalikku kunsti ja Arhitektuurimuuseum, mis tutvustab linnaplaneerimise ajalugu.

Aktiivne tegevus

Kuigi Tallinnas on palju nägemisväärsusi, on siin ka palju võimalusi aktiivseks tegevuseks. Näiteks supelrannad, jalgsimatku ja rulluisutamist. Tallinnas on ka kaks linnamäge, mida saab matkata ning valik erinevaid baare, restorane ja klubisid, kus saab lõõgastuda ja pidutseda.

Tallinn on ka tohutu kultuuripakkumise poolest tuntud. Siin on palju teatreid, muusikuid ja kunstnikke, kes esinevad korrapäraselt linnas. Kui plaanite külastada Tallinna, vaadake kindlasti kohalikke sündmusi.

Kokkuvõte

Tallinn on ilus ja huvitav linn, mis pakub palju võimalusi nii ajalooliste vaatamisväärsuste kui ka aktiivsete tegevuste nautimiseks. Siin on midagi iga maitse jaoks ja palju näha ilma, et kulutaksite palju raha. Kui olete Tallinnas, ärge unustage külastada kõiki peamisi vaatamisväärsusi ja sündmusi, mis linnas toimuvad.

Sellega lõpetame meie jutu sellest, mida Tallinn pakub. Loodame, et see artikkel andis teile palju ideid ja soovitusi ning et nautite oma puhkust Eesti pealinnas – Tallinnas!