Nullkulu

Nullkulu

mis tapab vähirakke?

Mis Tapab Vähirakke

Vähk on üks ohtlikumaid haigusi tänapäeval. See sama haigus võib olla nii levinud kui ka surmav. Sellepärast otsivad inimesed kõikjal alternatiivseid ravivõimalusi, et võidelda vähktõve vastu. Ühes aga ollakse ühel nõul – soov on üks ja sama – leida oma kehale parimad viisid, kuidas elada õiget tervislikku elu.

Kui vaadata vähirakkude aktiivsust, siis on tegemist ebaregulaarse kasvuga, mis võtab võimust normaalsetelt rakkudelt. Mis siis aga vähirakke päriselt tapab? Eks seda on uurinud ka teadlased mitmeid aastaid ning püüavad sellega igal võimalikul viisil võidelda.

Selge on see, et tervislik ja õige toitumine on võtmeks nii ennetamisel kui ka vähirakkude vastu võitlemisel. Samuti, liikumine ja hea tervise säilitamine on samuti oluline, et tugevdada oma immuunsüsteemi ja võidelda haiguste vastu.

Mitmed uuringud on näidanud, et toidulisandid võivad aidata vähktõve vastu võitlemisel. Üks selline toidulisand on näiteks kõrge D3-vitamiini annusega, kuna D-vitamiin on vajalik immuunsüsteemi toimimiseks. Samuti võib olla kasulik mõnedele inimestele tarbida metformiini, mida kasutatakse diabeedi raviks, kuid on ka näidatud, et see võib aidata vähktõve vastu võitlemisel.

Leiturveetine ehk kurkumiin, mida leidub kurkumiinis, on üks teadaolevaid vähivastaseid toitaineid. See on tuntud kui tugev põletikuvastane aine, mis võib aidata vähendada põletikku, mis mängib rolli paljude erinevate haiguste, sealhulgas kasvajate tekkes. Lisaks sellele aitab see vähendada ka DNA kahjustusi.

Samuti on uuritud kurkumiini võimekust võidelda rinnavähi ja eesnäärmevähi vastu. See aitab vähendada kasvaja rakkude levikut ning hoida ära vähi taastekke.

Uuringud on näidanud, et rohkesti antioksüdante sisaldavad toidud võivad aidata vähendada vähi tekkimise ohtu. Need ained aitavad hävitada vabu radikaale ja kaitsta rakke DNA kahjustuste eest.

Kõige parem on süüa rohkem köögivilju ja puuvilju. Kindlasti peaksid olema toidulauas olemas ka võimalikult naturaalsed, ning mittemagas ja madala süsivesikusisaldusega toidud. See aitab vähendada põletikku ja hoida veresuhkru taset madalamal kui tavapärane.

Kasulik on ka toidulisandite kasutamine, nagu näiteks Tsink, mis on tõestatult vähivastane. Samuti on näidatud, et B-vitamiin, C-vitamiin ja E-vitamiin võivad aidata võidelda vähktõve vastu.

Kokkuvõttes, parim vähi vastane vahend on tervislik eluviis – õige toitumine, liikumine ja tervislik mõtteviis. Kui lisada juurde õiged toidulisandid, siis on teil parim võimalus sellega võidelda. Olge terved!

Veel.