Nullkulu

Nullkulu

mis soodustab rinnapiima teket?

Mis Soodustab Rinnapiima Teket – Kuidas Toetada Imetamist Lapse Esimestel Elukuudel

Imetamine on üks olulisemaid tegevusi, mis aitavad vastsündinul kasvada ja areneda. Rinnapiim on lapsele väga oluline toitaineallikas, mis on rikas vajalike vitamiinide, mineraalide, valkude, rasvade ja muude elementide poolest, mis on olulised lapse tervislikuks kasvuks.

Imetamine on imeliselt ilus protsess, kuid see nõuab ka emalt palju toetust ja kannatlikkust. Selleks, et tõhustada imetamist ja tagada lapsele piisavalt rinnapiima, peab ema olema enda ja oma lapse jaoks hästi ette valmistunud.

Selles artiklis jagamegi Sinuga kõike, mida peaksid teadma rinnapiima tekke soodustamiseks ning lapse edukaks toitmiseks.

Peamised Faktorid, Mis Soodustavad Rinnapiima Teket

Imetamine tihti ja õigesti

Peamine faktor, mis soodustab rinnapiima tekkeid, on lapse õige ja sagedane imetamine.

Beebinäljas laps imeb rinnast rinnapiima rohkem. Sellest tulenevalt soovitame rinnaga toita vähemalt 8-12 korda ööpäevas. Mida sagedamini Sa imetad, seda rohkem rinnapiima tekib. Ja see omakorda aitab lapsel kiiremini kasvada ja areneda.

Maksimaalne nahakontakt lapse ja ema vahel

Imetamise ajal on oluline, et laps tunneks end turvaliselt ja lähedal. Maksimaalne nahakontakt ema ja lapse vahel soodustab märkimisväärselt ka rinnapiima tekkeid.

Enne imetamist proovi oma beebi nahka tunda. Pole midagi paremat kui see tunne, kuidas lapse paljas keha Sinu vastu puutub – see aitab mõlemal tohutult lõõgastuda.

Puhkus

Puhkus on loomuliku rinnapiima tootmiseks hädavajalik. Emale piisav puhkus ning rahunenud meel aitavad kaasa piisavale hormoonide tootmisele, mis stimuleerivad rinnapiima teket.

Kuna unepuudus ei ole lapsele ega emale kasulik, siis soovitame igapäevaselt keskenduda piisavale puhkusele. Võimalusel proovi magada samaaegselt oma beebiga.

Õige toitumine

Õige toitumine on lapseootel ja imetavale emale väga oluline. Selleks, et piisavalt rinnapiima tekiks, on vaja saada erinevaid toitaineid nagu valgud, rasvad, süsivesikud, vitamiinid ja mineraalid.

Soovitame toituda erinevatest toidugruppidest: kasutada palju puu- ja köögivilju, täisteratooteid, kaunvilju, madala rasvasisaldusega piimatooteid, kalatooteid, liha ja munatooteid. Soovitame vältida alkoholi ja suitsetamist, sest need võivad kahjustada Sinu tervist kui ka lapse tervist.

Piisav vedeliku tarbimine

Piisav vedeliku tarbimine on vajalik rinnapiima tekkeks. Soovitame tarbida 8-12 klaasi vett päevas ja vältida kofeiinirikkaid jooke nagu tee ja kohvi, sest need võivad osaliselt takistada rinnapiima tootmist.

Lisaks veele soovitame tarbida ka rohelist- ja ürtteed, millel on suurepärased tervislikud omadused ning mis soodustavad ka rinnapiima tekkeid.

Vältida stressi ja ärevust

Stress on väga halb nii emale kui ka lapsele. Stress võib mõjutada rinnapiima tekkeid ning tekitada ärevust, mis omakorda võib vähendada rinnapiima tootmist.

Selle pärast soovitame rahuneda ja tegeleda selliste tegevustega nagu näiteks jooga, meditatsioon või hingamisharjutused.

Rakenda naha-t-naha kontakti

Naha-kontakt on oluline rinnapiima tekke soodustamiseks. Kui laps on sündinud, siis on oluline võtta temaga kohe naha-t-naha kontakt rinnus.

Nii saavad mõlemad, nii ema kui lapse närvisüsteem lõõgastuda ja stressitaset võimalikult madalal hoida. See aga soodustab rinnapiima teket ning loob lapse ja ema vahel suurema sideme.

Õige rinnahoidja kasutamine

Õige rinnahoidja kasutamine võib aidata vähendada stressi, mis on seotud rinnaga toitmisega. Lisaks parandab see ka rinnapiima tekkimist, sest õige rinnahoidja toetab rindu ning kaitseb neid kahjustuste eest.

Rinnahoidja valimisel pane tähele, et see oleks ühtlane ja pehme ning sobiks hästi Sinu rinnakuju ja suurusega.

Kokkuvõte

Rinnaga toitmine on teekond, mis nõuab emalt palju toetust ja kannatlikkust. Kuid kui Sa hoolitsed, et Sinu keha oleks hästi ette valmistatud ning rakendad teatud meetmeid, mis aitavad Sinu rinnapiima tekkeid suurendada, siis on imetamine ka ilus ja imeline kogemus.

Siinkohal veelkord kordame, et esimene samm lapse edukaks imetamiseks on imetamine tihti ja õigesti. Samuti on väga oluline piisav vedeliku- ja toitainete tarbimine ning puhkus. Ja ärge unustage ka naha-kontakti ning õige rinnahoidja kasutamist.

Loodetavasti aitasid need nõuanded Sul rinnapiima tekkega seotud küsimustele vastuseid leida. Soovime Sulle ja Sinu pisikesele palju toredaid hetki.