Nullkulu

Nullkulu

mis peletab kasse?

Mis peletab kasse?

Kassiomanikud teavad, kui väsitav võib olla nende kassiga toimetulek. Enamik inimesi armastavad oma kasse ja naudivad nende kaisutamist, kuid neid kiitlevad käpad võivad olla kasulikud ka territooriumi kaitsmiseks, markeerimiseks ja mängimiseks. Kuigi kasside oma iseloomulikud jooned on nende tugevad tõmbenäitajad, võivad need omadused olla ka väljakutsed.

Siiski on olemas palju meetodeid, kuidas sundida kasse käituma vastavalt omanike soovile. Siin on mõned ideed selle kohta, kuidas peletada kasse teatud valdkondadest eemal hoidumisega.

Kassi füüsilised omadused

Enne kui mõelda meetoditele, kuidas kasse hoida eemal teatud piirkondadest, on oluline mõista nende füüsilisi omadusi. Kodukassi loomulikku instinkti on territoriaalsus. Nad tunnevad end kodus enesekindlamalt kui võõras kohas, kuna see on nende territoorium.

Teisalt võib kassi instinkt olla seotud nende soojuse, vajaduste ja füüsilise mugavusega. Kassid on tuntud selle poolest, et nad armastavad sooja ja pehmet pinda, valvsust ja erksust. Sel põhjusel on paljud kassid meelsasti väljaspool oma liivakasti, mis on sageli sooja ja pehme.

Territooriumi piirid

Territooriumi tähistamiseks kasutavad kassid lõhna- ja märgistamismeetodeid. Kui äkki tekkis kassidele võimalus suvalisest kohast üle käia, siis hakkavad nad seal liikuma ja võivad seal ka mõne päeva magada. See on nende instinktiivne käitumine, et tähistada oma piire. Kass võib isegi oma liivakasti äärmusse paigutada, et märgistust saada ja oma piire üha enam laiendada.

Seega on oluline piirata kassi liikumist, et vältida nende laiemat liikumist ja huvi piirkondade vastu, kuhu omanikud kassi tegevust ei soovi. Selleks võib kasutada laia valikut vahendeid, nagu näiteks kassi kraapimispostid, liivakastid, mänguasjad, samuti madratsid ja sooja pesa.

Kui kassidel olemasosa on omale territooriumile sobilikult korraldatud, ei tunne nad end nii uhkelt, et teiste ruumidesse minna ja nende territooriumi laiendada.

Lõhna muutmine

Kassid kasutavad lõhnataju selleks, et hinnata oma keskkonnad.

Lõhna muutmine võib olla kasulik kassi mõju valdkondade hoidmisel. Kassi lõhn võib olla nii vastupidav, et tuleb võtta tõhusaid meetmeid, et muuta seda vähem atraktiivseks. Näiteks võib kasutada erinevaid lõhna peletavaid vahendeid nagu äädikas, piparmünt, eeterlikud õlid jne.

Kui soovite piirata kassi liikumist teatud valdkondadest, saate selle teha ka lõhna muutmisega. Näiteks võib kasutada eeterlikuõlide segusid nagu apelsini- ja sidrunikoor, et kassi liikumine ei kattu teiste ruumidega.

Mänguasjade kasutamine

Kasside füüsiliste võimete ja vajaduste rahuldamine on kriitilise tähtsusega kassi heaolu tagamisel. Kassi tohutud jahipidamisinstinktid võivad sageli tekitada omanikele mitmeid väljakutseid.

Mänguasjade kasutamine võib olla suurepärane viis kassi juhtimiseks ja nende hõivamiseks, nii et nad ei kipuks käima seal, kuhu neid ei taheta. Kassi mänguasjad võivad olla lihtsad ja taskukohased või kaasaegsemad kallimad mängud, mis nõuavad kassi peenmotoorika arendamist. Mänguasjade valimine sõltub palju teie kassi isiksusest ja võimetest.

Kõige levinumad kassi mängud hõlmavad sokke, palli, õnge, kepi, plastpudelit ja muud sama tüüpi esemeid. Kui kass on erakordselt uudishimulik, saab mänguasi paigutada isegi nende enda territooriumilt välja, kuid kusagil lähedal, et mitte häirida teisi.

Äralõdvestus ja lisaressursid

Mõnikord on kassi käitumine tingitud stressist ja ärevusest, mistõttu võivad nad hulkuda ringi sinna, kuhu neid ei taheta. Kassi aitamiseks sobiva keskkonna ja lisaressursside pakkumine võib piirata nende liikumist ja aidata neil leida aega pingeliste olukordade mahurdamiseks.

Lisaks võib aidata kassi jaoks uusi harjumusi luua. See võib hõlmata uute mänguasjade ostmist, lemmikloomaeksperdi nõuandeid järgides uue, huvitava hobi proovimist (näiteks kassi tervislik toitumine), trainingi tasemete tõstmist jne.

Järeldus

Eesti keelt rääkivatele kassideomanikele on oluline teada, et kassid on looduslikul tasemel territoriaalsed loomad ning nad võivad olla raskesti käsitletavad suuremate piirkondade suhtes. Nõuetekohase järelevalve ja sobivate ressursside ja meetoditega on aga võimalik hoida kassid õigel territooriumil. Selleks võivad aidata kassi füüsilised omadused, piiride määratlemine, lõhna muutmine, mänguasjade kasutamine ning lõõgastus ja lisaressursid.