Nullkulu

Nullkulu

mis on youtube?

Mis on YouTube? – Põhjalik juhend YouTube videoteenusest

YouTube on Google’i omanduses olev veebileht, mis pakub kasutajatele võimalust vaadata, jagada ja ka üles laadida erinevaid videoformaatidega sisu üle kogu maailma. Täna on YouTube üks enim kasutatud videoteenuseid kogu maailmas, ja seda saab kasutada mitmel otstarbel.

YouTube on saanud tuntud muusikavideote, mängude ja telesaadete vaatamise kohana ning selle kasutamine on just lihtne. Siiski, kui soovite saada YouTube’ist rohkem kasu, siis peate tundma teenuse põhilisi aspekte, mida me selles juhendis käsitleme.

YouTube’i ajalugu

YouTube’iga alustati 2005. aasta veebruaris, kui kolm endist PayPal’i töötajat- Chad Hurley, Steve Chen ja Jawed Karim- otsustasid luua videote jaoks platvormi.

YouTube’i esimene video oli üles laetud aprillis 2005. See oli 19 sekundit lühike video, mis oli filmitud San Diego loomaaias. YouTube oma tänases vormis on muutunud mitu korda alates selle algamisest ning on pidevalt lisatud uusi funktsioone ja võimalusi.

YouTube’i konto registreerimine

Registreerimine YouTube’is on väga lihtne ja tasuta, piisab vaid Google’i kontoga sisselogimisest. Kui teil on Google’i konto, saate selle abil YouTube’i kontot luua.

Konto loomisel saate valida oma YouTube’i kasutajanime ja võite kasutada ka Google’i olemasolevat e-posti aadressi. Kui olete sisse loginud oma YouTube kontole, saate kohe alustada sisu otsimist ja vaatamist.

YouTube’i navigeerimine

YouTube’i avalehel on nimekiri erinevatest videokategooriatest, kust saate valida erinevaid videoid, mis teile huvi pakuvad. Kategooriad hõlmavad populaarseid valikuid nagu muusika, mängud, spordivideod ja palju muud. Lisaks on võimalik leida ka soovitatud videoid, individuaalsed kanalid ja otsingufunktsiooni.

Videote kvaliteet ja player

YouTube lubab kasutajatel valida erinevate videokvaliteete, alates HD-st kuni madalama resolutsiooniga. Videote kvaliteedi muutmine on lihtne ja lihtsalt valitud video playeril tuleb klõpsata seadete valikule ning siis valida sobiv formaat.

YouTube videote lisamine

YouTube’i videote lisamisprotsess on väga lihtne ning üsna selge. Videote üleslaadimisel on võimalik valida erinevaid andmete sisestamise võimalusi nagu pea- ja alapealkirjad, kirjeldused, sildid, kategooriad ja palju muud.

Kui olete kogu sisu lisanud, saate tutvuda erireeglitega nagu autoriõigused, pikkus, keel jne.

YouTube’i turundamine ja reklaamimine

YouTube on muutunud üheks atraktiivseks ja efektiivseks turundusvahendiks, eriti video- ja digimaailmas. Youtube’is aktiivselt osalemine võib aidata suurendada ühe ettevõtte nähtavust ja aidata kaasa oma äri kasvatamisele.

YouTube kirjastajad ja sisu loojad saavad kasutada ka AdSense’i teenust, mis võimaldab neil saada raha teenida oma videote vaatamiste kaudu. Samuti on YouTube’il loodud programm, mis aitab reklaamida uusi kanaleid, mis aitavad edendada uusi kanaleid ja sisu loojaid.

YouTube’i turva ja privaatsus

YouTube pakub kasutajatele võimalust privaatsete videote vaatamiseks ja jagamiseks ning saate määrata privaatsusseadeid igale oma videole eraldi. Kõik riisikojad, et kui sisu on Youtube’is kättesaadav, siis avalikkus võib seda näha ja teie sisu võib potentsiaalselt saada laialdaselt levitatuks.

YouTube on tugevalt seotud Google’i ökosüsteemiga, mis tähendab, et kasutajate kontod ja sisu on turvatud piisava tagasisidega. Aga nagu igal platvormil, tuleks ikkagi hoolitseda enda privaatsuse eest ja järgida kõiki juhendeid, mida YouTube’is sisu loomisel tuleb järgida.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on YouTube kõige tuntum videoplatform, kus saab vaadata, jagada ja üleslaadida videoid. YouTube’i protsess on juhitud Google poolt, mis tähendab, et see on kindlalt välja töötatud ja turvatud. YouTube võimaldab kasutajal kasutada unikaalseid kontonimesid ja võtta üles suuri faile, ning YouTube’i kasutamine võib aidata luua suhteid ja mõjutada oma auditooriumi laiemalt.

Kokkuvõtvalt, kui soovite YouTube’i kasutamist ja sellest maksimaalselt kasu saada, siis on see postitus põhjalik juhend sellest, kuidas tuleks YouTube’iga tegeleda. Loodame, et see aitas teid ning tundsite end valmis ja teadlikumana YouTube’i maailmas navigeerimisel.