Nullkulu

Nullkulu

mis on webinar?

Mis On Webinar Ja Kuidas Seda Korraldada Edukalt

Webinar on tänapäeval üha populaarsemaks muutunud formaat, mis võimaldab inimestel üle maailma jagada oma ideid ja teadmisi, ilma et nad peaksid koos füüsiliselt asuma. Kui oled huvitatud veebiseminari korraldamisest, on siin mõned näpunäited, kuidas seda edukalt teha.

Mis On Webinar?
Tavaliselt viidatakse “webinarile” online sündmusele, mida saab vaadata ja/ või kuulata veebist. Webinarid on kasulikud siis, kui soovid jagada teadmisi või luua ühendusi üle maailma.

Näiteks võib Webinar olla koht, kus uute toodete tutvustatakse, müügi pakkumisi antakse, kirjastajaid või autoreid räägivad oma uutest raamatutest jpm. Siin on mõned näpunäited, kuidas korraldada edukat Webinari.

Valige Õige Teema
Teema on aluseks edukale veebiseminarile. Ettevõtted korraldavad veebiseminare oma toodete ja teenuste tutvustamiseks, samas kui loengutega seotud veebiseminarid keskenduvad pigem akadeemilistele teemadele. Püüdke valida teema, mis on huvitav ja asjakohane, et tagada osalejate huvi webinaril osalemiseks.

Valige Õige Platvorm
Enne webinaril alustamist tuleb valida platvorm, kus veebiseminar toimub. On palju online teenuseid, mis pakuvad webinaridele platvormi, sealhulgas Zoom ja WebEx. Vali platvorm, mis sobib teie vajadustele ja sobib hästi teie sihtrühmale.

Kutsuge Osalejad
Veebiseminari edukaks muutmiseks on oluline kutsuda õiged inimesed. Valige osalejad hoolikalt ja tagage, et neil oleks huvi juhendamise/loengu teema vastu. Oma promo materjalides kasuta ka atraktiivseid pilte inspiratsioonina.

Kohandage Esitlus
Enne veebiseminari alustamist kohandage oma esitlus nii, et see sobiks teie teema ja platvormiga. Püüdke lisada visuaale, näiteks graafikuid ja pilte, mis muudavad esitluse huvitavamaks ja hõlpsamini jälgitavaks. Olge huvitavam lisades personaalseid näiteid, mis toetavad teemat.

Häälestage Osalejaid
Veebiseminar on suunatud osalejatele ja nende tagasiside on väärtuslik. Kutsuge osalejad üles küsima küsimusi läbi chat’i, et saaksite oma osalejatega interakteeruda. Veenduge, et osalejad saavad oma küsimuste esitamisel jagada oma mõtteid võimalikult kaasahaarava viisil.

Järgige Rajal
Kui teie webinar on läbi peetud, e-posti peamised mõtted ja teha edasi usinatele osalejatele salvestus saadaval, et keegi ei jätaks kogu asja vahele. Andke osalejatele ka võimalus õppida teie edaspidistest online seminari pakkumisi.

Kokkuvõte
Webinar on suurepärane viis ideede ja teadmiste jagamiseks nii äri kui ka akadeemilises maailmas. Kui kavatsete teha või ise Webinar korraldada, siis järgige ülaltoodud nõuandeid, et tagada edu. Valige õige teema, valige õige platvorm, kutsuge õiged osalejad, kohandage esitlus, andke osalejatele tagasisidet ja järgige asjade kulgemist – nii saate korraldada eduka veebiseminari.

Veel.