Nullkulu

Nullkulu

mis on venemaa rahvuslill?

Mis on Venemaa Rahvuslill?

Venemaa on üks maailma suuremaid riike, millel on rikkalik ajalugu ja traditsioonid. Venemaa on erinevate riikide kooslus, millel on erinevad kultuuritõed ja riiklikud sümbolid. Venemaa riiklik sümbol, mis on ka ametlik lill, on nartsiss.

Nartsiss on üks populaarsemaid sügisest kevadeni õitsevaid lilli ning see on Venemaa riigilill. See lill on populaarseks saanud juba ammustest aegadest ja on Venemaa inimeste seas väga armastatud. Paljude venelaste jaoks on see üks lemmiklill, mida kasutatakse paljudes erinevates olukordades.

Venemaal on nartsiss märk kevade saabumisest ning seda seostatakse uue algusega, kuna kevad on hooaeg, mil kõik eluslooduse elemendid ärkavad ellu. Selle lille kroonlehtede kollane värvus tähistab elujõudu, energiat ja ülemaailmset tarkust.

Nartsiss on üks vähestest Venemaa sümbolitest, mis on oma päritolu poolest omamaise, kuna see õitseb Venemaal looduslikult. Venemaal kasvavad nartsissid kõikjal ning see on Venemaa üks kõige levinumaid õistaimi. Seda lilli võib kohata nii tavalises linnaaias kui ka metsamaastikul.

Traditsiooniliselt kasutatakse nartsisse Venemaa pidustuste ja tähtpäevade kaunistamiseks. Paljud Venemaa inimesed kingivad ka nartsisse sõpradele, sugulastele ja tuttavatele, et õnnitleda neid õnnelikul hetkel, näiteks jõulude ajal või pulmade järel.

Nartsissi tähtsus ja tähendus kajastub ka Venemaa kunstis ja kirjanduses. Paljud üle Venemaa toimuvad kevadisel perioodil erinevad nartsissi-temaatilised festivalid ning kunstiteosed ja kirjanduslikud teosed sisaldavad sageli selle lille ilu ja tähendust.

Kokkuvõtteks on nartsiss Venemaa riigilill, mille tähendus on kogu Venemaale väga oluline. See lill tähistab kevade saabumist, mistõttu seostatakse seda uue alguse, elujõu ja tarkusega. Nartsiss on Venemaa kodanike seas väga armastatud ja see on tugevalt esindatud Venemaa kultuuris, kunstis ja kirjanduses.