Nullkulu

Nullkulu

mis on valm?

Mis on valm?

Valm on riigi lõunarannikul paiknev väike linnaosa, mis on osa Tallinna linnast ja asub Lasnamäe linnaosas. Hispaania päritolu sõna “valm” tähendab “küpsetatud” ning seda nime kannab linnaosa sellepärast, et siin asub Tallinna soojuselektrijaam, mis toodab suure osa pealinnas tarbitavast soojusest ja elektrist.

Valm on tiheda liiklusega asum, kus elavad inimesed üle kogu maailma. Siinne multikultuurne keskkond on muutnud linnaosa tõeliseks kultuuripealinnaks. Siin segunevad euroopalikud ja aasia kultuurid, luues unikaalse kogemuse. See on koht, kus võid maitsta erinevaid rahvustoite, kuulata muusikat maailma erinevatest osadest ja avastada huvitavaid poeete ja kunstnikke.

Valm on ka suurepärane paik spordifännidele. Siit leiad mitmeid spordikomplekse ja staadioneid, kus saab osaleda mitmetes spordipõnevates võistlustes. Kui oled aga rohkem huvitatud loodusest ja värskes õhus viibimisest, siis on Valm just sinu jaoks.

Valmi rand on kaunis koht mereäärseks jalutuskäiguks ja piknikuks, kuna see paikneb otse Tallinna lahe kaldal. Siin on palju avatud ruumi, kus saab sporti teha, päikest võtta või lihtsalt lõõgastuda ja vaikust nautida.

Lisaks sellele on Valmil ka hulk ajalugu, mis ulatub kaugele tagasi või ja kaasaegse linna tänavate loomiseni. Siin asuvad mõned ajaloolised vaatamisväärsused, nagu näiteks Gustav Adolfi kirik, kus on võimalik näha viiteid kuningas Gustav Adolfi elule ja tööle.

Valmi elanikel on ka hea ligipääs kaasaegsetele mugavustele. Siit leiad mitmeid kaubanduskeskusi, kus saab osta kõike alates riietest ja toiduainetest kuni elektroonika ja kosmeetikavahenditeni. Siin on palju võimalusi õppimiseks, kuna Valm on koduks mitmele koolile, ülikoolile ja teaduskeskusele.

Kokkuvõtteks on Valm kahtlemata üks Tallinna kõige huvitavamaid ja mitmekülgsemaid linnaosasid. Siinne ainulaadne kultuurikokteil, mis seguneb siin valitseva rahvusvahelise keskkonnaga, muudab selle suurepäraseks elupaigaks nii noortele kui ka vanadele inimestele.

Veel.