Nullkulu

Nullkulu

mis on valgevoolus?

Mis on valgevoolus?

Valgevoolus on naiste reproduktiivsüsteemi probleem, mis võib olla piinlik või ebamugav, eriti kui see on pidev. See seisund võib esineda igas vanuses naistel, kuid on tavalisem alates puberteedieast kuni menopausini.

Valgevoolus on tavaliselt tupes olevate loomulike bakterite tõttu, mis aitavad hoida seda puhtana ja tervena. Kuid kui naise tupe ökosüsteem muutub, võib olla liiga palju või liiga vähe baktereid, põhjustades sügelust, ärritust, ebameeldivat lõhna ja valgevooluse teket.

Valgevoolus võib olla normaalne, kuid selle välimus, kogus ja lõhn peaksid olema kontrollitud, et kindlaks teha, kas see on nakkuslik või mitte.

Sümptomid

Valgevoolus võib olla põhjustatud mitmetest teguritest, nagu nakkused, allergiad, tugev stress, ravimite kasutamine, rasedus või hormonaalsed muutused. Järgmised sümptomid võivad viidata valgevoolusele:

Ebameeldiv või kummaline lõhn
Sügelus ja ärritus
Tavalisest rohkem voolust
Valge ja vesine voolus
Põletustunne urineerimisel

Kui neid sümptomeid on tunda pikka aega või kui need muutuvad intensiivsemaks, on soovitatav konsulteerida arstiga, et teha kindlaks, milline on valgevooluse põhjus ja kuidas seda ravida.

Diagnoosimine

Valgevoolus võib olla tingitud mitmest põhjusest, seetõttu on oluline diagnoosida õigesti, et määrata sobiv ravi. Arst võib teha järgmised testid:

Tupeseina uurimine
HPV test
Pap-test
Proovi kogumine

Kui arst on leidnud valgevooluse põhjuse, võib ta soovitada olemasolevaid ravimeetodeid, nagu kreemid, salvid, antibiootikumid, probiootikumid, õlid jne.

Ennetamine

Valgevooluse vältimiseks on oluline hooldada oma keha nii seest kui väljast. Siin on mõned näpunäited, kuidas vältida valgevooluse teket:

Hoida piirkond puhtana ja kuivana
Vältida pesemisvahendite kasutamist tupes
Kasutada hügieenilist ja looduslikku pesu
Vältida liigset suhkrut ja rafineeritud süsivesikuid
Kanda õhu käesd vaba riideid

Järeldus

Valgevoolus on tavaline probleem, mis võib tekkida igal naisel. Kuigi see võib olla piinlik, on oluline hoolitseda enda eest ja jälgida sümptomeid. Regulaarne arstlik kontroll aitab ennetada tõsiseid probleeme ja säilitada naise reproduktiivtervist.

Veel.