Nullkulu

Nullkulu

mis on vabadus?

Mis on vabadus?

Vabadus on midagi, mis on inimesele alati olnud oluline. See on midagi, mille poole me püüdleme kogu oma elu. Kuid kas olete kunagi mõelnud, mis vabadus tegelikult on ja mis see tähendab?

Selleks, et mõista vabaduse olemust, peame kõigepealt vaatama, mis on selle vastand. Vastand on piirang. Piirangud on osa meie elust, need on kõikjal meie ümber. Need võivad olla materiaalsed piirangud või psühholoogilised piirangud. Need võivad olla sise- või välispiirangud.

Vabadus on seisund, kus piirangud puuduvad. See on seisund, kus saadame iseenda, oma mõtted, oma valikud ja oma tunded. Vabadus ei ole midagi, mis tuleb väljastpoolt, vaid midagi, mis on meie enda sees.

Sageli on vabadus seotud mõttega iseseisvusest. Kuid see ei ole alati nii. Iseseisvus on midagi, mida me tahame, kuid vabadus on see, mida me tegelikult vajame.

Vabadus on midagi, mida me alati otsime ja mis on meie jaoks väga tähtis. See on midagi, mis annab meile jõudu, energiat ja tahtejõudu. Kuid vabadus ei ole midagi, mida saab osta või müüa. See on midagi, mida peate enda sees leidma.

Kuidas saame enda sees vabadust leida? Selleks on erinevaid viise. Esiteks peate alustama iseendast. Enamasti hoiab meid vangis meie enda mõtlemine. Me peame õppima, kuidas vabastada end piirangutest, mida oleme endale seadnud.

Teine võimalus vabaduse leidmiseks on leida oma kirg. Kui leiate oma kirgliku tegevuse, siis saate õppida kahtlemata otsuseid tegema ja võtma riske. See annab teile vajaliku jõu ja energia, et oma unistused teoks teha.

Kolmandaks on oluline leida inimesed, kes teid toetavad. Me kõik vajame toetavat kogukonda. Kui meil on inimesed, kes meid hindavad ja toetavad, siis saame olla kindlad oma valikutes ja tegudes.

Vabadus on midagi, mida me kõik soovime. See on midagi, mida peame otsima iseendas. Kuid kui me õpime oma mõtteid kontrollima ja teeme valikuid, mis toovad meile rõõmu ja vabadust, siis loome oma elu sellisena, nagu me seda soovime.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et vabadus on seisund, kus puuduvad piirangud. See on midagi, mida saame leida iseendas. Vabadust saame leida, kui kontrollime oma mõtteid, leiame oma kirge ja leidme inimesed, kes meid toetavad. Vabadus on midagi, mida kõik tahame, kuid peame olema valmis selle eest vaeva nägema.

Veel.