Nullkulu

Nullkulu

mis on ujuv põrand?

Mis on ujuv põrand?

Ujuva põranda all mõistame põrandat, mis ei ole paigutatud otse maa külge, vaid on selle kohal paiknev konstruktsioon. See koosneb spetsiaalsest materjalist, mis tagab selle kindla asukoha. Seega on ujuv põrand ideaalne variant neile, kes soovivad maja või korterit renoveerida, sest see võimaldab vältida aluspõranda vahetamist ja lisatasusid.

Ujuva põranda eelised

Ujuva põranda eelised on arvukad ja määravad selle populaarsuse. Esiteks on see väikeste vigastuste tõttu parim viis maa ebatasasuste vähendamiseks. Lisaks tagab ujuv põrand kõrge kvaliteedi ja püsivuse.

Teiseks on ujuval põrandal mitmeid eeliseid ka õhu liikumise suhtes. Tavaliste põrandakattematerjalidega võrdluses on ujuv põrand kõrgelt hinnatud, sest see on hea heliisolatsiooniga.

Lisaks on ujuva põranda paigaldus ja hooldus kiire ja lihtne protsess. Seda tuleb aga teha väga hoolikalt ja mitte arvestada ainult hinnaga, sest õigesti paigaldatud ujuv põrand võib kesta kaua aega.

Ujuva põranda paigaldus

Ujuva põranda paigaldamine on üsna lihtne protsess, kuid tuleb märkida, et selleks tuleb kõigepealt hoolikalt ette valmistada aluspõrand. Selleks tuleb põrand tasandada, eemaldada ebavajalikud prahid ja varjata igasugused augud ning ebakorrapärasused.

Pärast aluspõranda ettevalmistamist tuleb paigaldada spetsiaalsed materjalid – milleks tavaliselt on isetegemise põrandale paigaldatavad plaadid, mis moodustavad põranda kattekihi. Kõige levinumad plaadid on puit- ja vinüülpõrandakatted.

Mõned inimesed võivad olla huvitatud sellest, kui kaua ujuva põranda paigaldamine võtab. Siin ei ole aga kindlat vastust, sest seda ajalist piiri mõjutavad paljud tegurid – näiteks tüüp, suurus, materjalid, paigaldamise keerukus jne.

Ujuva põranda hinnad

Ujuva põranda hind sõltub suuresti sellest, millist materjali olete valinud. Tavaliselt maksab ujuva põranda paigaldus vähe raha ja olemasolevate plaadimaterjalide kasutamine võib vähendada hinda märkimisväärselt, kuid võib olla ka kallim kui tavalise põranda paigaldus. Seetõttu tuleb kõiki töid hoolikalt tasuda ja kindlasti kaaluda kõiki asjaolusid.

Järeldus

Loodame, et kõik loetud teave ujuvate põrandate kohta aitas teil oma kaalutlused paigutada ja selgitada, miks see põrandatüüp on nii populaarne. Ujuva põranda eelised on arvukad ja selle paigaldus on üsna lihtne protsess. Ärge unustage aga, et õige paigaldus on vajalik, et tagada, et ujuv põrand teenib teid ka aastate pärast.

Veel.