Nullkulu

Nullkulu

mis on turundusplaan?

Mis on turundusplaan

Turundusplaan on oluline dokument, mis kirjeldab ettevõtte turundustegevusi ja -eesmärke. Jubinidest koosnev dokument annab ülevaate sellest, mida ettevõte soovib saavutada oma turundustegevustega ja kuidas seda teha. Turundusplaan on kriitiline, sest see võimaldab ettevõtjatel aru saada, kuidas nende ettevõtte turundustegevused toimivad ning kuidas saada paremaid tulemusi.

Sellepärast on oluline, et turundusplaan oleks loodud hoolikalt ning sisaldaks kõiki vajalikke elemente, mis võimaldavad ettevõttel oma turundustegevusi tõhusalt juhtida.

Peamised eesmärgid

Turundusplaan peaks sisaldama ettevõtte peamisi eesmärke. Need eesmärgid peaksid olema SMART ehk spetsiifilised, mõõdetavad, saavutatavad, realistlikud ning ajakohased. SMART eesmärkide seadmine on oluline, sest see määrab kindlaks, kuidas ettevõte hindab oma turundustegevust.

Siin on mõned näited SMART eesmärkidest:

– Suurendada müüki 10% võrreldes eelmise perioodiga.
– Suurendada veebis lehel käivate külastajate arvu 15% võrreldes eelmise perioodiga.
– Suurendada positiivseid klientide tagasisidet ja arvustusi 20% võrreldes eelmise perioodiga.

Strateegiad

Turundusplaan peaks sisaldama ka ettevõtte põhistrateegiaid, mille abil saavutada eesmärke. Need strateegiad võivad hõlmata järgmist:

– Tootearendus: Uuenduslike toodete arendamine, et vastata klientide vajadustele ja soovidele.
– Hindade määratlemine: Hinnakujunduse taktika määramine, mis tõstab toodete müükide tulemust.
– Klienditeenindus: Klienditeenindusmeeskonna loomine, mis tagab kõrge teeninduse taseme.
– Turundusekampaaniad: Loovate kampaaniate korraldamine, et suurendada toodete müüki.

Turundusstrateegiaid tuleks valida, võttes arvesse ettevõtte eesmärke, turgu ja klientide vajadusi.

Sihtgrupp

Turundusplaan peaks sisaldama ka ettevõtte sihtgruppi. Sihtgrupp on demograafiline ja geograafiline rühm, kellele ettevõte soovib oma toodet või teenust müüa. Sihtgrupi määramine on oluline, kuna turundustegevused peaksid olema suunatud just nende inimesteni, kes on kõige tõenäolisemad toote ostmiseks.

Turunduskanalid

Turundusplaan peaks sisaldama ka turunduskanaleid, mida ettevõte kasutab oma toote või teenuse turundamiseks. Turunduskanalid võivad hõlmata järgmist:

– Sotsiaalmeedia: Facebook, Instagram jne.
– Otsingumootorid: Google, Bing jne.
– Trükimeedia: ajalehed, ajakirjad jne.

Lisaks peaks turundusplaan sisaldama ka turundustegevuste ajakava ja kulude üksikasju.

Kokkuvõte

Turundusplaan on kriitiline, kuna see annab ettevõtetele ülevaate sellest, kuidas nende turundustegevused toimivad ning kuidas saada paremaid tulemusi. Ettevõtjad peaksid koostama turundusplaani hoolikalt ja sisaldama selles kõiki vajalikke elemente, mis võimaldavad neil oma turundustegevusi tõhusalt juhtida. Need elemendid hõlmavad ettevõtte peamisi eesmärke, strateegiaid, sihtgruppi, turunduskanaleid, turundustegevuste ajakava ja kulude üksikasju.

Veel.