Nullkulu

Nullkulu

mis on tulemüür?

Mis on Tulemüür?

Tulemüür on terviklik turvalahendus, mis kaitseb arvutivõrku mitmesuguste ohtude eest. Tulemüür nõuab alati kahte võrguliidest, ühest küljest välisliidest ja teisest siseliidest, millel on oma tunnused ja mis saavad vahetada teavet. Tulemüüri ülesanne on kontrollida füüsiliste ja loogiliste kihtide abil, millised pääsukatsed sisemusse on õigustatud või keelatud.

Tulemüür on liigitatud kahte kategooriasse: riistvara tulemüüri ja tarkvara tulemüüri. Riistvara tulemüür pannakse paika füüsilise seadmena ja tarkvara tulemüür töötab tarkvarana, mis pannakse arvutisse paika. Tulemüüri rakendamine sõltub suuresti organisatsiooni vajadustest.

Ettevõtted, kus on rangelt reglementeeritud turvalisus, eelistavad kasutada riistvaralisi tulemüüre, sest neid on võimalik hõlpsalt paigaldada võrguturbe seadmetesse. Tarkvara tulemüürid sobivad organisatsioonidele, millel on piisavalt andmemahtu ja kes tegelevad keerukamate töödega.

Kuidas Tulemüür toimib?

Tulemüüri funktsioon seisneb selles, et ta on vahepealne sõlm kahe punkti vahel: välis võrk ja sisemine võrk. Tulemüür kontrollib üksikasjalikult, millised pääsukatsed sisemusse on õigustatud või keelatud. Tulemüüri kasutamisel saab vähendada turvaohtu, luua turvalisema keskkonna ja tagada võrgu rakenduste kaitse.

Tulemüüri võimekuse alusel saab seda kasutada erinevatel eesmärkidel, nagu näiteks võrguliikluse andmete jälgimine ja analüüs, sisemise liikluse kontroll ja juurdepääsukontroll, andmete salvestamine, turvalisuse teavitamine jne.

Tulemüürile kehtestatakse füüsilised ja loogilised kihtidel turvalisusnõuded ja filtreerimisreeglid, mis aitavad kaitsta võrku ja rakendusi erinevate ohtude eest. Tulemüüri turvalisim režiim erineb turvaelementide külgnevatest elementidest. Tulemüüri turvalisuse tagab selle tarkvaraline osa, mis vastutab töö algoritmilise protsessi eest. Tarkvaradivisjon kehtestab ka turvapoliitika ja tulemüüri seadistamine.

Tulemüür aitab kõrvaldada võrgu turvalisuse olulised probleemid, kaasa arvatud:

1) troojalased võrkudes – ta näeb kohe, kui võrkudesse pääseb troojalane;

2) mitmesuguste tarkvaraloendurite ja botide tööd reguleerimine;

3) SPAMi ja rämpsposti päringud.

Kasutamistingimused.

Tulemüür on kontrollitud tulemüürialgoritm, mis toimib võrgu turvalisuse tagamiseks. Tulemüüri toimimise põhialus on kahe või mitme võrguliidese kasutamine.

Lõppsõna.

Tulemüür hoiab ründajad võrgust eemal, mis teeb tulemüürist hindamatu vahendi kasulike ja tundlike teabe kaitseks. Lisaks tuleks meeles pidada, et hea tulemüüri valimine võib olla organisatsioonis turvatunde loomises ülioluline. Ettevõtted peaksid alati valima tulemüüre, mis on optimaalse suuruse ja tehnoloogiaga, et tagada oma andmete turvalisus ja kasutajate privaatsus.

Veel.