Nullkulu

Nullkulu

mis on triatlon?

Mis On Triatlon – Kõik, Mida Sellest Vaja Teada

Triatlon on üks nendest spordialadest, mis nõuab ühtlaselt head füüsilist vormi kõikide osade jaoks: ujumine, rattasõit ja jooksmine. Kui sa oled kunagi mõelnud triatloni kohta, siis oled jõudnud õigesse kohta. Selles artiklis tutvustame triatloni alusmõisteid, varustust, treeninguid ja võistlusreegleid.

Mis On Triatlon?

Triatlon on kolme spordiala kombinatsioon, mis koosneb ujumisest, rattasõidust ja jooksmisest. Eesmärk on võimalikult kiiresti läbida määratud kaugus viimasest võistluse lõpust. Triatloni võistlustega on võimalik nii individuaalselt kui ka võistkondlikult liikuda distantsilt sprintini, olenevalt liigast, võistlusreeglitest ja võistlejate eelistustest.

Triatloni Ajalugu

Triatloni ajalugu ulatub tagasi 70ndate aastateni, kus California surfarid hakkasid esimesena katsetama rasket väljakutset ujuda, surfi lauale seisma ja lõpuks joosta üle ranna. Kuna see oli väga raske, siis otsustati kombineerida kõik need kolm ala üheks võistluseks. 1974. aastal toimus esimene triatloni võistlus Californias, mis koosnes kaheteistkümnemiilisest jooksust, kolmekümne miilise rattasõidust ja kahest ja poolest miilisest ujumisest.

Varustus

Triatlon võistluseks on oluline must-have varustus. See tähendab ujumisriideid, rattakiivrit, jalgratast, jooksuvarustust ja spordikellasid. Siin on mõned kategooriad, milles saab oma varustuse kätte saada:

Ujumine

Triatloni võistlusteks on vaja spetsiaalset triatloni märke kandvaid ujumisriideid. Kas poleks tore, kui saaksid ujuda nii, et üleriietetus ei takistaks ujumist? Ujumisriided on loodud just selleks, et lubada paremat liikumist vees. Samuti on oluline valida sobiv ujumisprillid, et vältida liigset veepiiskade pihustust silmadesse.

Ratas

Rattasõiduks on vajalik ratta ja selle lisavarustus. Ratas peaks sobima esmalt ratturile ning sellel peaks olema hea vastupidavus ja rehvirõhk. Lisaks on vajalik rattale lisavarustus nagu rattakiiver (vali spordikindel kiiver), rattakinnitused, aerobars ja lähituled.

Jooksmine

Viimases voorus on vaja sobilikku jooksuvarustust nagu spordiülikonda ja jooksutehnikat. Kõige moes jooksujalatsid peaksid nüüd olema sinu valikus.

Treeningud

Triatloni treening seisneb nööritreeningus, mis on kombinatsioon treeningutest kõikidele kolmele alale. Kõige olulisem on õppida integratsiooni harjutusi, et muuta liikumine tõhusamaks. Näiteks on oluline teha ujumise ajal jalatööharjutusi, et jalad järk-järgult harjuksid liikumisega. Lisaks peaksid regulaarselt treenima sõidutehnikat ning arendama oma jooksujõudu.

Võistlusreeglid

Triatloni võistlusreeglid erinevad sõltuvalt liigast, võistlusformaatist ja võistluste korraldajatest. Siiski on mõned üldised reeglid, mis kehtivad tavaliselt kõikides võistlustes. Näiteks võistlejad peavad hoidma kindlat distantsi eraldamaks võistlejaid üksteisest. Lisaks ei ole lubatud kasutada elektrilisi rattaid või eelharrastuspoolt. Pealegi, juhul kui kellelgi on vaja loobuda võistlusest, siis tuleb seda teada anda korraldajatele.

Kokkuvõtteks

Triatlon on spordiala, mis nõuab tugevat füüsilist vormi ning oskust kombineerida kolme erinevat spordiala. Triatloni võistluseks on vaja mitmeid sporditarvikuid nagu ujumisriideid, rattakiivrit, jalgratast, jooksuvarustust ja spordikellasid. Pealegi on oluline järgida kehtivaid võistlusreegleid ning püüda võimalikult särada võistlusel.

Triatlon on füüsiliselt intensiivne ja mentaalselt väljakutsuv spordiala, mida saab teha nii professionaalsena kui ka huvilisena. Triatlon on ka suurepärane võimalus koguda sõpru, kogeda jooksvaid emotsioone ning enesetäiendada. Loodame, et see artikkel andis sulle piisavalt informatsiooni, et saada triatloni suhtes veelgi positiivsemaks ja elavamaks. Kui soovite proovida triatlonit, valmistuge kannatlikult ja valmistage oma keha ette selleks elu muutmise seikluseks!