Nullkulu

Nullkulu

mis on teehübriidroos?

Mis on teehübriidroos: Kõik, mida vajate selle lille kohta teada

Teehübriidroos, tavaliselt nimetatakse Bourbon-rooseks (Rosa x borbonica), on rooside perekonna liik, mis on pärit Lõuna-Ameerikast. See lill on kuulus oma ilusa väljanägemise ja lummava aroomi poolest ning on üks kõige armastatumaid aiataimi. Teehübriidroos on rahvusvaheline tunnustus, kuna ta sai oma nime Bourboni saarel asuva lossi järgi, Prantsusmaal.

See artikkel annab üksikasjaliku ülevaate teehübriidroosist, sealhulgas selle ajaloost, omadustest, sortidest, kasvutingimustest, hooldusest ning olulistest faktidest, mida saab kasutada, kui see lill on istutatud aeda.

Ajalugu

Teehübriidroosi ajalugu ulatub tagasi 19. sajandisse, kui Bourboni kuningas Louise Philippe 1823. aastal selle lille Rhone orgus kasvamas leidis. Toona kasutati nimetust Rosa bourboniana, kuid hiljem nimetati teda ümber oma algse leidmiskoha järgi.

Teehübriidroosi sordid

Teehübriidroosid on tavaliselt kõrgekasvuline lill, tavaliselt 1,5–2 m kõrgune, ja neil on sügavad rohelised lehed. Täiskasvanud teehübriidroosid on tavaliselt küünlakujulised, punase, valge või roosa värvusega, millele on lisatud ka erinevaid varjundeid. Lilli on saadaval paljudes erinevates liikides, mida saab kasvatada aiakujunduses, samuti on nad populaarsed lillekauplustes, kuna neid kasutatakse sisekujundades.

Kasvamine

Teehübriidrooside kasvatamine nõuab korralikke istutuskoha ja istutusmeetodeid. Teehübriidroosid kasvavad kõige paremini avatud päikesepaistelistes kohtades, mis pakuvad päikesevalgust ja on ka sügavalt kobestatud muldadega. Teehübriidroosid vajavad regulaarset jootmist, samuti on muld pidevalt vaja kaevata ja tekkinud umbrohud eemladada.

Hooldus

Teehübriidrooside hooldus hõlmab järgmiseid tavalisi protsesse: kastmine, väetamine, pügamine ja haiguste tõrje. Kui lilli on regulaarselt kastetud, toitudes ja kontrollitud, võivad nad elada palju aastaid, kuid neid on vaja korralikult hooldada.

Kokkuvõte

Teehübriidroos on ilus lill, mis on tänapäeval väga populaarne kogu maailmas. See lill on kuulus oma ilusa väljanägemise ja lummava aroomi poolest ning on üks kõige populaarsemaid aiataimi, mida uue aiaomanik võiks planeerida. Kui õigeid hooldusmeetmeid järgitakse, võib teehübriidroos elada aastaid ning rõõmu tuua oma omanikule pikka aega.

Veel.