Nullkulu

Nullkulu

mis on tartar?

Mis on Tartar – Kõik, Mida Sa peaksid teadma hambakatu kohta

Tartar – kes meist pole sellest kuulnud? Tegelikult on see olnud meie suu tervise üks suur probleem juba pikka aega. Mis on Tartar täpselt? Kust see tuleb? Kuidas seda vältida? Siin on kõik, mida pead selle kohta teadma.

Tartar, mida nimetatakse ka hambakatuks, on bakterite ja toidu osakeste kogum, mis koguneb hammastele aja jooksul. See ei ole lihtsalt esteetiline probleem, vaid ka suu tervisemure, sest see võib põhjustada hammaste lagunemist, igemehaigusi ja halba hingeõhku. Tartar võib olla pehme või kõva, sõltuvalt sellest, kui kaua see on hammastel olnud.

Kuidas Tartar tekib?

Tartar tekib, kui bakterid suus kasvavad ja moodustavad hambakatu. Kui hambapesu ei eemalda hambakaari, siis see kõvastub ja muutub Tartariks. Kui sellele ei pööra tähelepanu, võib see moodustada koguni mäed, mis võivad olla hambavälise põletiku ja gingiviidi peamisteks põhjusteks.

Kuidas vältida Tartarit?

Õnneks on Tartari ennetamine ja sellega toimetulek üsna lihtne. Esiteks, hoolitsedes iseenda suu hügieeni eest on võimalik ennetada Tartari teket. Hammaste regulaarne puhastamine ja tervisliku toitumise järgimine on võti Tartari eemaldamiseks. Tihe hammaste harjamine ja õige hammaste eest hoolitsemine on kaks kõige olulisemat asja, mida saate teha Tartari vältimiseks. Pärast iga sööki tuleks hambaid harjata, sealhulgas ka keele tagumist pinda. Paljud inimesed unustavad keele puhastamise, mille tulemusena kogunevad bakterid suuremas koguses. Pärast iga harjamist tuleks kasutada ka hambaniiti. Hambaniit aitab eemaldada kõik jäägid, mis harjamine maha ei saanud ning teeb sinu naeratuse säravaks.

Tartari vältimiseks on ka teisi samme, mida saate ette võtta oma suuhügieeniga. Näiteks regulaarne hambaarsti külastus aitab jälgi märgata ja vältida hammaste kahjustusi, mis võivad viia Tartari tekkeni.

Kuidas Tartarit eemaldada?

Kui Tartar on juba hammastel tekkinud, siis on seda kodus ise eemaldada väga raske. Kuigi on olemas selline asi nagu koduselt hammaste valgendamine, siis Tartari eemaldamine on sellega võrreldes oluliselt keerulisem. Seetõttu on soovitatav regulaarselt hambaarsti külastada. Hambaarst kasutab Tartari eemaldamiseks spetsiaalmehhanismi ning paralleelselt ka puhastab kogunenud baktereid hammastelt.

Järeldus

Tartar on tõsine terviseprobleem, millest ei saa üle ega ümber. Seda saab eemaldada ja ka ennetada, kuid sellest vabanemine nõuab kindlasti püsivust. Kuigi Tartari eemaldamine võib tunduda ajakulukas ja tülikas, aga see on vajalik hambahaiguste ennetamiseks ja tervisliku naeratuse säilitamiseks. Nüüd kui tead, mis on Tartar ja kuidas sellega võidelda, on sul kõik võimalused hoida oma hambad ja igemed tervena ning kimaa kujutav naeratus oma näol.

Veel.