Nullkulu

Nullkulu

mis on tantra?

Mis on tantra?

Tantra on iidne praktika, mis ulatub tagasi Indiasse umbes 5000 aastat tagasi. Sõna “tantra” pärineb sanskriti keelest ja tõlgitakse kirjanduslikes tekstides tavaliselt “kudumiseks” või “ekstaseks”, kuid tegelikult on sellel palju sügavam tähendus kui ainult selle sõna tõlge.

Tantra on vaimne teadus, mis uurib elu aluseid. See koosneb mitmest osast, nagu näiteks meditatsioon, jooga, hingamise kontrollimine, mantrate kordamine, seksuaalsus ja rituaalid. Tantra on palju enamat kui lihtsalt jooga säuts või seksuaalne lähenemine; see on pühendunud igal inimesel oma individuaalse vaimse teekonna poole.

Tantra juured

Tantral on oma juured iidse India religiooni ja filosoofia praktikates, nagu budism ja hinduism. Usutakse, et esimesed tantrikud olid tegelikult fakirid, kes otsisid muutusi ja mõistmist. Tantra oli algselt salastatud praktika, mis keskendus vaimsetele aspektidele nagu meditatsioon ja mantrate kordamine ning mida praktiseeriti vaid väikestes ringkondades.

Kui tantrast hakati laia publikuni jõudma, hakati seda siduma ka seksuaalsusega. Kuid see oli ainult üks väike osa suuremast pildist. Tantras tasakaalustatakse erinevaid elu valdkondi, nagu seksuaalsus, vaimsus, tervis ja suhted.

Tantra filosoofia ja praktika

Tantra filosoofia põhineb põhimõttel, et keegi ei peaks sissetungima teise inimese ellu ega piirama loomulikku vabanemist. Tantra hõlmab hulgaliselt tseremooniaid, mis on suunatud teadlikkuse kasvule ja juhtmevoolule. Kõik, mida tantra pakub, on mõeldud inimesele, kes otsib vabanemist, eneseteostust, rõõmu, rahu, armastust ja kõiges selles vaimust.

Tantra praktikakeskustesse minnes võivad uustulnukad kohata maagiat, kaunis tantra altarit, eeterlikke õlisid, tasakaalustavaid kristalle ja palju muid esemeid. Siiski ei pea ükski neist olema tingimata osa tantrist. Tantra on pigem teadusliku, kunstilise ja filosoofilise protsessi summa, mis aitab inimesel mõista ennast ja oma kohta universumis.

Kuidas tantra toimib?

Tantra praktikad nagu erinevad hingamis- ja meditatsiooniharjutused, mantrate kordamise plaksutamine või samane asana koos mantra laulmise ja pranayama (hingamise harjutus) praktikatega on mõeldud meelesse, et tekitada kaosest korra. Need praktikad aitavad tõeliselt minna sügavamatele tasanditele, mis muudavad inimese arusaamist nende elust ja nende teadlikkusest.

Tantral on palju positiivseid mõjusid, nagu disaini stabiilsus, tervislikumad suhted, elus uute võimaluste avastamine, suurenenud enesekindlus ja võime suhteid süvendada. Tantra toob oma praktikute ellu sensuaalsuse, armastuse, helduse, rahu ja õnne.

Kokkuvõte

Nagu olete lugenud, on tantra vaimne teadus, mis aitab meil oma elu paremini mõista. Tantra koosneb mitmest osast ja hõlmab erinevaid elu valdkondi. See on tugev filosoofia ja praktika, mis aitab inimesel saavutada oma individuaalseid eesmärke. Tantra turgutab teadlikkust, vaimset kasvu ja teadvuse seisundit. Kunagi proovige seda iidset vahendit, mis mõjub igale inimesele erinevalt ja viib põnevatesse ja uutesse kohtadesse endas ja oma vaimus!

Veel.