Nullkulu

Nullkulu

mis on tämber?

Mis on tämber: täielik juhend
Täna vaatleme tämbrit, mida sageli kasutatakse, kuid siiski paljud inimesed pole täpselt kindlad, mis see on ja kuidas seda kasutada. Selles artiklis uurime siiski kõike, mida peate sellest mõistest teadma.

Chapinindefinitsiooni kohaselt on tämber reljeefsest trükist või graveerimisest tekkinud tõus ja lohk printimisel. See tähendab, et tämber on trükitud tähemärk, mis on füüsilistest vormidest kõrgem kui selle ümbrus. Huvitav on see, et tämbril on oma päritolu lugu ja tähtsus.

Tämbri ajalugu
Tämbri ajalugu ulatub tagasi iidse aja juurde, kui kasutati pitserit erinevates olukordades. Kreekas, Vana-Roomas ja Hiinas kasutati pärgamendi jaoks mosaiikpitserit. Hiljem läksid keskaja rüütlid ka oma tänukirjad pitserdama, et nende kotkakive kaitsva kilbivaremis noblesse oblige tõestada. Ja nii algas tämbrite kasutamine.

Kui tämbrit kasutatakse?
Tämbreid kasutatakse laialdaselt erinevates olukordades. Üks näide on ettevõtete ja organisatsioonide ametlike dokumentide allkirjade kinnitamine. Tämbreid kasutatakse ka ametiasutustes, nagu notarid, kohtud ning politsei ja tolliametnikud, näiteks passipiltide sertifitseerimine ja pitsatite kinnitamine. Isiklikul tasandil kasutatakse tämbreid palju pulmades või vabaajaüritustel.

Tämbriõpe
Tämbri tegemiseks vajate tämbriplombi (täpsemalt tämbritaskut), mis on graveeritud teie nime ja ettevõtte või organisatsiooni ametliku nimega. Järgmine samm on pärgamendi leotamine tindipadjas ja sõrmejälje tegemine. Sõrmejälge ei tohi teha paberil, kuna see ei ole püsiv ega kesta kaua. Sõrmejälg tuleb teha tindis ja seejärel plommi peale panna, et see kuivaks.

Tämbri liigid
Tämbrite liigitamine sõltub nende konstruktsioonist. Tämbrite klassikaline liik on tõstetud reljeefne täht, millel on ühevärviline või mitmevärviline nägu. Üherealisega tehakse kiireid tämbreid – nimi ja positsioon, kusjuures mitme realiseks tehakse nimede, tšekkide ja kogu dokumentide komplekti.

Tämbrite disain
Tämbri disain on väga oluline, kuna see peab sobima ettevõtte või organisatsiooni stiiliga. Sellepärast peaksid otsustavatega tegelemisel olema loovad ja tootma ainulaadseid ja atraktiivseid tämbreid.

Lõgu
Selle artikli lõpus peaksite nüüd olema teadlik, mis tämbri täpselt on, sellest, kuidas seda kasutada ja millised on selle disainilahendused. Tämbreid kasutatakse sageli erinevates olukordades, näiteks ametlike dokumentide allkirjastamisel. Lisaks tuleks märkida, et tämbrite disain on oluline tegur, kuna sellest sõltub ettevõtte või organisatsiooni image. Tämbreid saab teha nii reljeefsetena kui ka tasaselt ning need on mitmel viisil kasulikud.
Seega võite proovida tämbrite kasutamist erinevates olukordades ja lasta oma ettevõttel või organisatsioonil paista silma omapäraste ja stiilsete tämbritega, mis suurendavad tõenäosust saavutada soovitud lõppeesmärk.

Veel.