Nullkulu

Nullkulu

mis on tagatisraha?

Mis on tagatisraha – kõik, mida teil on tarvis teada!

Tagatisrahaga seotud küsimustele vastamine võib olla keeruline, kuid meie siin oleme, et seda olukorda leevendada, kaevates sügavamale üksikasjadesse ja pakkudes teile kogu vajalikku informatsiooni.

Tagatisraha on deposiit, mida antakse üürileandjale kinnisvara, auto või muu taoline ese rentides. Selle eesmärk on tagada, et üürnik vastutaks kahju või rikkumiste eest üüritud vara suhtes. Tavaliselt saavad üürnikud tagatisraha tagasi tagasi makstuna pärast seda, kui nad tagastavad eseme/omaduse vastavuses algsel seisukorrale.

Kui olete huvitatud kinnisvara rentimisest või olete sellega juba kokku puutunud, teate ilmselt, et tagatisraha on peaaegu igas üürilepingus kohustuslik. Kuid mis täpselt on tagatisraha ja millised on selle eesmärgid? See on väga huvitav ja oluline teema, mistõttu uurime seda veelgi.

Mis on tagatisraha?

Tagatisraha on lepinguliik, mille alusel üürnik peab enne vara üürimist andma osa sissemaksest võimaliku kahju hüvitamiseks. See pakub rentijale kaitset üürniku kahjustuste, varguse, purustamise või muude rikkumiste eest.

Üldiselt korraldatakse tagatisraha rentimise protsess järgmiselt: kui lepitakse kokku hind ja tingimused, maksab üürnik tagatisraha kinnisvaraomanikule või vahendajale. Tagatisraha võib olla fikseeritud summa, nii kindlaks määratud kui ka protsendina algsest summast. Kui üürileping lõppeb, hindab väljaüürimise agent vara seisukorda, et otsustada tagatisraha tagastamise kohta.

Kui vara on kahjustatud või kulunud, võib väljaüürimise agent otsustada, et tagatisraha ei ole tagastamisele kohaldatav. Siiski ei ole see probleem ainult hullumeelselt. Kui vara ei ole kahjustatud ega kulunud, tagastatakse tagatisraha üürnikele.

Mis on tagatisraha suurus?

Tagatisraha suurus sõltub paljudest teguritest, nagu kinnisvara tüüp, suurus, asukoht jne. Esimese sammuna soovitame teil uurida tagatisraha määra oma piirkonnas või küsida kinnisvara omanikult, milline summa on nende tagatisraha pangandusvaldkonnas tavaline.

Tavaliselt on tagatisraha esialgse üürimise summa või ühe kuu makse suuruses. Näiteks võib kinnisvaraomanik teile öelda, et peate maksma 2000-eurose tagatisraha, kui üürilevõtt on 2000 eurot kuus, mis on tavaliselt õige. Samuti on oluline tagada, et lepingus oleks selgelt märgitud, kui suur on tagatisraha.

Millised on tagatisraha eelised ja puudused?

Peamine eelis, mida tagatisraha pakub, on see, et üürileandja saab kaitset oma vara potentsiaalsete kahjustuste ja üürnikega seotud kahjulike tagajärgede eest. Kui kahjustused ületavad kahju, võib üürileandja kasutada tagatisraha kahju katmiseks.

Lisaks annab tagatisraha võimaluse enamiku hüvitamise korral oma investeeringuid tagasi saada. Samuti toimib see omamoodi tagatistena, mis tähendab, et see aitab kankse mõlema poole usaldust ja rahulolu.

Kuid tagatisrahal on ka oma negatiivsed küljed. Üks suurimaid puudusi võib olla see, et tagatisraha on suhteliselt kallis, eriti kui see on suurem kui ühe kuu tagatisraha. Kui aga vara on kahjustatud, võib tagatisraha teie rahakotti veelgi rohkem mõjutada.

Samuti on oluline mainida, et tagatisraha teie elu kulutuste suhtes “pehmendamiseks” langeb teie arvele lõpuks, mis tähendab, et peate selles ulatuses oma rahaliste kohustustega toime tulema.

Kuidas tagatisraha tagastamine toimub?

Tagatisraha tagastamine toimub tavaliselt siis, kui üürileping lõpeb või kui üürnik otsustab elamise lõpetada ja kolida välja enne lepingu lõppemist. Siinkohal hindab väljaüürimise agent kinnisvara seisukorda ning võib leida, et tagatisraha tuleb hoida kahjustuste katmiseks.

Siiski, kui kinnisvara on samas seisukorras kui alguses, siis tagatisraha tagastatakse koos intressiga. Kõige sagedamini kasutatakse tagatisraha kahju korvamiseks ja nii on ka parem. Kes seda tahaks, et oma investeeringud kannataksid?

Kokkuvõte

Tagatisraha on lepinguliselt sõlmitud garantii, mis on mõeldud üürileandja kaitsmiseks rikkumiste ja kahjude eest üürniku poolt. Üldiselt on tagatisraha suurus esimese üürikuuluga samaväärne või nad saavad kokku võtta konkreetse protsendi (kõik on eelmise lepingu alusel kokku lepitud). Tagasimaksmist ei anta tagasi ainult juhul, kui kahju on üürniku poolt tekkinud. Tagatisraha tühistatakse üürilepingu kehtivuse lõppemisega ning seda kasutatakse kahjude korvamiseks. Ainult siis, kui kahjusid pole tekkinud, tagastatakse tagatisraha koos intressiga.

Peamisi eeliseid on see, et tagatisraha tagab kaitse õiguslikult korrektsete kõrvalekallete eest ning seda kasutatakse tavaliselt kahjude katmiseks tingimustel, mis on enne tagasimaksmist kokku lepitud. Kuid neil on ka negatiivsed küljed, nagu tagasimaksmise hilinemine ja väljatõstmine majutuse otseses mõttes. Enamikul juhtudel on tagatisraha siiski igati väärt investeering.

Veel.