Nullkulu

Nullkulu

mis on suusatamine?

Mis on suusatamine?

Suusatamine on talisport, mis hõlmab lumisel maastikul liikumist kahe suusapaari abil. Suusatamine on Eesti kultuuris laialt levinud sport ja kuulub paljude eestlaste igapäevaellu. Selles artiklis vaatame lähemalt, mis suusatamine on, kuidas see töötab ja miks see on nii populaarne.

Mis on suusatamise ajalugu?

Suusatamise ajalugu ulatub tuhandete aastate taha. Enne kui inimesed suusad leiutasid, liikusid nad lume peal lumelaua või kelguga. Suuskade esimesi variante kasutati liikumiseks juba kiviajal. Esimesed suuskadega seotud teated ulatuvad aga 17. sajandisse, kui norralased hakkasid kasutama pikki puust suuski, et talvel sõita. Selleks, et liikuda , sidusid Norra inimesed suuski oma kingadega kinni. Hiljem võeti kasutusele ka suuskade kinnitus sidemete abil. Tänapäeval on erinevaid suusaparameetreid, mis võimaldavad veelgi mugavamat liikumist lume peal.

Kuidas suusatamine töötab?

Suusatamine on spordiala, mis hõlmab kahe suusapaari kasutamist, mis liuglevad lumel. Iga suusapaar koosneb kahest osast: suusakepist või -varrest ja suusast endast. Suusakepi abil suusataja hoiab ennast püsti ja annab suusale hoogu. Suusi valmistatakse tänapäeval erinevatest materjalidest ja nende kujud varieeruvad sõltuvalt spordiala tüübist. Näiteks suuskaugus, mida kasutatakse murdmaasuusatamises, on kitsas ja pikk, samal ajal kui kiiruisutamise suusad on laiemad ja lühemad.

Mis tüüpi suusatamist on olemas?

Suusatamisel on palju erinevaid liike, näiteks murdmaasuusatamine, mäesuusatamine ja freestyle-suusatamine. Murdmaasuusatamine hõlmab suusatamist pikemate ja lamedate distantsidega ning on põhiliselt sammude ja liigutuste konkurents, sagedamini kasutatakse seda sportlikel eesmärkidel, kuigi see on võimalik ka kuulsustele nagu linnamaastik. Mäesuusatamine erineb murdmaasuusatamisest selle poolest, et see hõlmab lühikesi ja järske nõlvu. Neid nimetatakse tavaliselt laskumisteks ja on avatud palju erinevaid trikke ja stiile. Freestyle-suusatamine on suusaturg põhi, mis võimaldab suusatajatele teha olümpiastiline hüpped, seina trikke ja muud tegevust, mis nõuavad kiirust ja osavust.

Miks suusatamine on nii populaarne?

Suusatamine on Eestis väga populaarne spordiala. Talv kuulub kindlalt eestlaste südamesse ja suusatamine on selle lahutamatu osa. Tegelikult on suusatamine Eestis nii populaarne, et paljudel talvised spordiürituste külastajatel on võimalus ka ise suuski proovida. See on osaliselt tingitud ka sellest, et Eesti on saanud nii murdmaasuusatamises kui ka mäesuusa võistlustel märkimisväärseid tulemusi. Suusatamine sobib igas vanuses ja igasuguse füüsilise võimekusega inimestele. Lisaks on suusatamisel mitmeid tervisele kasulikke omadusi, näiteks tugevdatud lihased, kardiovaskulaarsüsteemi parandamine ja kalorite põletamine.

Järeldus

Suusatamine on Eesti rahva jaoks lahutamatu spordiala, mis pakub võimalust tunda talve hõngu ja parandada tervist. Mitmete erinevate suusaliikide tõttu sobib suusatamine igas vanuses ja igasuguse füüsilise võimekusega inimestele. Suusatamine on pärinud ajaloo vältel erinevaid tehnoloogiaid ja meetodeid, mis on muutnud kvaliteeti, mugavust ja ohutust. Tervisliku ja lõbusa aja veetmiseks lumistes kohtades valige suusatamine ja nautige talve!

Veel.