Nullkulu

Nullkulu

mis on suhe?

Mis on suhe

Suhe on tõenäoliselt üks kõige keerulisemaid teemasid, mis on inimeste vahel, kuna see kõiki inimesi erinevalt mõjutab. Suhe on seotud inimeste omavahelistest emotsionaalsetest ja füüsilistest sidemetest ning mõjutab inimese elu igas aspektis, sealhulgas nende vaimset ja füüsilist heaolu.

Kui räägime suhtest, siis tuleks arvestada, et suhe on kahe inimese vaheline omavaheline side ja mõistmine. Suhted võivad olla erinevad, kuna igal inimesel on oma isikupära ning oma eripärad ja seepärast on ka suhted erinevad. Suhted võivad olla lühiajalised, keskmise pikkusega või pikemaaegsed.

Pilk hetkeks minevikku, saame vaadata kuidas inimesed on teinud suhteid läbi ajaloo. Alguses leidis suhe tihti aset kahe inimese vahel, kes olid samast kogukonnast. Siiski, ajaloo edenedes hakkasid inimesed teistest kogukondadest suhteid looma. Tänapäeval, räägime kaugematest suhetest, mis on tekkinud interneti ajastul.

Suhe võib alata erinevatel põhjustel, kuid enamasti on see seotud inimeste füüsilise või emotsionaalse omavahelise kontaktiga. Inimeste vaheline erinevus võib meelitada teda teise isiku poole, ja kindlasti mitte vaid väliselt, vaid ka sisemiselt. Lisaks füüsilisele ligipääsetavusele, võib inimeste vaheline intellektuaalne ühilduvus muuta suhte sügavamaks.

Suhteid mõjutavad paljud aspektid, kuid kõige olulisemad on usaldus, austus ja kuulamine. Kui suhet näevad inimesed tõsise sidemena ja suudavad üksteist austada ning usaldada, siis tekib ka sügavam side, millest omakorda saavad alguse tõsisemad suhted.

Tervislik suhe vajab palju vaeva ja tööd, et suhe sujuks, kuid vaatamaks sellele tagasi, võib tunduda see vaev, mis tasub ennast rohkem kui mitteainuski. Suhted võivad olla täis raskusi, väljakutseid ning kaotusi, kuid samas on need võimelised muutma inimesi paremaks ja terviklikumaks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et suhte määratlemine on keeruline, kuna raske on leida lõplikku definitsiooni või vormi, kuid inimeste jaoks kätkeb see endas tõelist kirge, armastust ning elu heledamaid hetki. Suhe on võime mõjutada inimesi positiivselt või negatiivselt, sõltuvalt sisulisest sisust ning võimest olla üksteisega õiges suhetes.