Nullkulu

Nullkulu

mis on startup?

Mis on startup: Kõik mida sa pead teadma

Startup maailm on tänapäeval tormilises kasvus. See on suur samm inimestele, kes unistavad töötamisest autonoomse ja innovaatilise meeskonnaga, kes tahavad olla oma töö loojad ja saada võimaluse nende tehtud loome teostamine. See on ka keeruline valdkond, mis nõuab palju ettevalmistust ja strateegiat. Seetõttu otsustasin ma selle artikli abil anda igale huvitatumale inimesele ülevaate sellest, mis on startup ja mida see endast kujutab.

Mis on startup?

Startup on noor ettevõte, mis tegutseb väga kiiresti kasvavas tööstusharus, kusjuures teenuse või toote põhiline väärtus on sageli uus ja innovatiivne idee. See erineb tavalisest ettevõttest selle poolest, et see on suunatud suurele kasvule ja tavaliselt tuleb investeeringud riskikapitalifondidest.

Startupi määratlus võib olla erinev, aga peamine idee seisneb selles, et see on ettevõte, mille fookuses on toote arendamine, turuletoomine ja kiire kasv. Sel põhjusel nimetataksegi neid sageli idufirmadeks ehk alustavateks ettevõteteks.

Kasvukäik

Iga ettevõte, mis soovib olla edukas, peab kasvama. Startup maailmas peetakse investoreid peamiseks võtmeisikuks startupi kasvuloo juures. Investeerimine on kõige populaarsem viis oma startapi rahastamiseks. See on ka esimene samm, et tuua teie idees loodud toode tavalise kasvava ettevõtte asemel enim raha teenivaks ettevõtteks.

Nii et kuidas see töötab? Investorid investeerivad raha, et aidata ettevõttel protsessis tootest turuni jõuda. Nad loodavad, et see investeering toob neile toodetud kasumi tulevikus.

Igal etapil projektis võib olla erinev funktsioon. Alustuseks võib see olla seemneinvestor, seejärel saab sellest varajane staadium. Investorid võivad olla professionaalid, kellel on tohutu kogemus ärimaailmas või mõne spetsiifilise tegevusvaldkonnaga seotud ettevõtted. Igal juhul võivad need investorid olla suureks abiks teenuste loomisel ja turustamisel.

Huvitav faktikild Startupide kohta

Nagu juba varem mainitud, on startupid suunatud uute ideede tootmisele ja toodete turuletoomisele kiirendatud kasvuga. Siin on mõned tõeliselt huvitavad faktid, mis aitavad teil näha, kui hästi startupid tänapäeval mängivad.

Enam kui 5000 start-upi ootab maailmas finantseerimist.

Statistika näitab, et vähem kui 1% neist on maailma suurimad.

Üks tegematajäänud idee võib olla järgmine miljard dollarit väärt idee.

Keskmiselt teenivad üle 60 aasta vanused ettevõtted rohkem kasumit pikaajalises perspektiivis kui nooremad ettevõtted.

Innovatsioon on võti edu saavutamiseks.

Lõppsõna

Startupide maailmas pole piisavalt sõnu, et kirjeldada selle keerukust ja põnevust. Ma loodan, et see artikkel andis teile ülevaate sellest, mis on startup ja mida võite oodata, kui otsustate selles valdkonnas töötada. Me kõik teame, et see võib olla keeruline ja riskantne, kuid samal ajal on see üks kõige rahuldustpakkuvamaid ja innovaatilisi valdkondi, kus töötada. Oleme ka teadlikud sellest, et igal startupil on oma teekond ja me soovime teile kõik edu oma teekondades!