Nullkulu

Nullkulu

mis on spirulina?

Mis on spirulina

Spirulina on sinivetikatest koosnev sukroobne organism. See on üks vanimaid eluvorme Maal, olnud olemas juba kolm miljardit aastat. Spirulina on mikroskoopilise suurusega, kuid seda leidub suurtes kogustes, mis muudab ta väga toitainerikkaks. See on võimeline kasvama magevees ja soolases vees ning kasvatatakse tavaliselt erinevates registreeritud spetsiaalsetes vetikafarmides.

Spiruliina on tuntud oma toitainete, antioksüdantide ja põletikuvastaste omaduste poolest. Spirulina on rikas vitamiinide, mineraalide, valkude ja oomega-3 rasvhapete poolest, kuid sellel on ka ravivad omadused, mis aitavad võidelda erinevate haiguste vastu.

Spirulina toitainelisus

Spirulina sisaldab erinevaid vitamiine, sealhulgas B-grupi vitamiine, näiteks B1, B2, B3, B6 ja B9. Lisaks sisaldab spirulina olulisi mineraale nagu raud, magneesium, kaalium, kaltsium ja tsink.

Spirulina on ka väga hea valguallikas, sisaldades kõiki kümneid aminohappeid, mis on keha ehituskivid. Spirulina sisaldab 60-70% valku, mis teeb temast ühe kõige valgurikkama toidu maailmas.

Kuna spirulina sisaldab ka oomega-3 rasvhappeid, on see suurepärane lisand tervele toitumisele. Oomega-3 rasvhapped on olulised südame tervisele ja aitavad säilitada aju ja närvisüsteemi funktsiooni.

Spirulina tervendav toime

Spirulina on tuntud oma põletikuvastaste omaduste poolest, mis tulenevad rohkem kui 200 aktiivsest keemilisest ühendist, mida ta sisaldab. Spirulina on ka võimeline parandama immuunsüsteemi funktsiooni, mis aitab kaitsta keha haiguste vastu.

Sellel vetikal on ka palju antioksüdante, mis aitavad vältida rakkude kahjustamist. Antioksüdandid on olulised tervise seisukohalt, et vältida vähki, südamehaigusi ja teisi kroonilisi haigusi.

Spirulina on ka paljude haiguste ravimiseks kasutatav. Näiteks aitab see võidelda vererõhu tõusuga, allergiatega, diabeediga ja kilpnäärme probleemidega. Spirulina on ka võimeline aitama rasvumisega, soodustades kehakaalu langust.

Kuidas tarbida spirulinat?

Spirulina on saadaval tablettide, kapslite, pulbri, graanulite ja vedeliku kujul. Tavaliselt tarbitakse spirulinat lisandina tervele toitumisele, kuid mõned inimesed kasutavad seda ka kaalulangetamiseks või treeningu ajal.

Spirulina maohappes lahustamise eelduseks on vähene veehulk. Tablette või kapsleid võib hõlpsalt alla neelata ning toidule saab spirulinapulbrit lisada. Kasutuskogused võivad erineda sõltuvalt tootjast ja vajalikest ravitoimetest.

Hoiatused tarbimise kohta

Kui tarbite ravimeid, enne spirulina tarbimist pidage nõu arstiga. Spirulina võib samuti interakteeruda teiste toidulisanditega või ravimitega. Kui teil on kalduvus allergiatele või kui olete rase, rinnaga toitvatel ega ole diagnoositud mis tahes haiguses, siis pidage enne toote kasutamist nõu arstiga.

Kokkuvõte

Spirulina on toitainerikas vetikavorm, millel on erinevaid tervislikke omadusi, sealhulgas põletikuvastased ja antioksüdantsed omadused. Spirulina on eriti hea valguallikas ning sisaldab ka olulisi vitamiine ja mineraale. Spirulina kasutamine on laialt levinud toodete tervendavate omaduste tõttu. Spirulina tarbimine on ohutu, kuid tuleb pidada nõu professionaaliga, enne igasugust toote kasutamist.

Veel.