Nullkulu

Nullkulu

mis on spasm?

Mis on spasm?

Spasm on lihasspasm, mille käigus tekib valulik ja kokkutõmbunud tunne lihaskoes. Tekkinud spasm võib tekitada survetunnet ja põhjustada ebamugavust. Lihasspasm võib olla tingitud paljudest erinevatest põhjustest ja sümptomitest, sealhulgas lihaste kurnatusest, ebapiisavast vedeliku tarbimisest, vitamiinipuudusest ja ainevahetushäiretest.

Spasmid on erineva iseloomuga ja neid võib esineda keha erinevates piirkondades. Spasmid võivad esineda üksikute lihaste või lihasrühmade puhul. Kõige sagedamini esinevad spasmid on järgmised:

Selja lihasspasmid – selja lihasspasmid võivad tekkinud tekkinud lihaspinge tõttu või teatud seljaaju haiguste pärast, mis põhjustavad lihasspasmide teket.

Jala lihasspasmid – jalgades esinevad spasmid võivad esineda öösel või pikaajalise seismise korral. Jala lihasspasmid on tavaliselt tingitud lihaste kurnatusest ja ebapiisavast vedeliku tarbimisest.

Kaela lihasspasmid – kaela lihasspasmid võivad olla seotud stressiga, näiteks pühade ajal, mil inimesed võtavad endale liiga palju kohustusi. Samuti võivad kaela lihasspasmid olla põhjustatud lihaspingest ja lihaste kurnatusest.

Spasmide ennetamiseks ja leevendamiseks on mitmeid meetodeid, mida saab kasutada.

Massaaž – massaaž aitab leevendada lihasspasme, stimuleerib vere- ja hapnikuringet ning vähendab tundlikkust valule.

Soojus ja külm – soojus või külm aitavad leevendada valu ja lihaskrampe. Soojusravi aitab lõõgastada pinges lihaseid, kasutatakse soojuspatju, küteid või veeanumat. Külm hooldus pakub leevendust põletikule ja tursele.

Venitusharjutused – venitusharjutused, nagu jooga ja Pilates, aitavad lõõgastada lihaseid, mis võivad olla ärritunud ja põhjustada spasme.

Spasmid võivad olla väga valulikud ja häirida igapäevaelu. Õnneks on olemas meetmed, mida saab võtta spasmide ennetamiseks ja leevendamiseks. Alati tuleks meeles pidada, et spasmid võivad olla ka näitaja tõsisematest haigustest, seega kui spasmid muutuvad sagedasemaks või eriti valulikuks, siis tasuks pöörduda meditsiinitöötaja poole.

Veel.