Nullkulu

Nullkulu

mis on skyr?

Mis on skyr?

Skyr on vana Islandi toit, mis on leidnud tee paljude inimeste südametesse kogu maailmas, kelle hulgas on ka eestlased. Selle hämmastava ja maitseka toidu populaarsus on viimastel aastatel tõusnud inimeste vahel, kes otsivad valgurikkaid ja tervislikke alternatiive. Skyril on palju eeliseid võrreldes tavapäraste jogurtite ja muude piimatoodetega, mida sööme kõige sagedamini. Selles artiklis räägime kõigest, mida peate skyrist teadma.

Mis on skyr?

Skyr on piimatoodete rühm, mida sageli seostatakse jogurtiga. Tegelikult on skyr jogurtit meenutava tekstuuriga hapupiimatoode, mis on valmistatud liigestatud lehmapiimast ja mida on kasutatud Islandi toidus juba sajandeid. Skyr on tihedam ja paksu tekstuuriga kui tavaline jogurt.

Skyri toiteväärtus

Skyril on väga kõrge valgusisaldus, mis muudab selle ideaalseks toiduvalikuks paljudel sportlastel ja füüsiliselt aktiivsetel inimestel. Keskmiselt sisaldab skyr kuni 11 grammi valku 100 grammi kohta. See on võrreldav valgu kogusega, mida sisaldavad kala ja liha. Skyr sisaldab vähem laktoosi kui traditsioonilised piimatooted ja seetõttu sobib see hästi neile, kes kannatavad laktoositalumatuse all.

Skyr kui osa tervislikust toitumisest

Skyr on ka üks parimatest magustoitidest, mis sobib tervislikuks vahepalaks. Tavaline suhkrujahus magustoit sisaldab palju suhkrut ja lisatud kaloreid, kuid skyr on magus ja tervislik alternatiiv, mis sisaldab minimaalselt lisatud suhkrut. Skyr on suurepärane probiootikumide allikas, mis parandab seedimist ja tugevdab keha immuunsussüsteemi.

Skyri kasutamine

Skyri saab süüa hommikusöögiks, vahepalaks ja isegi magustoiduna. Kuid paljud inimesed eelistavad seda süüa koos puuviljade ja pähklitega, et saada veelgi rohkem tervislikke koostisosi. Skyr on ka aurutatud kookide, küpsiste ja magustoitude koostises populaarne koostisosa.

Skyr on üks parimaid tervislikke toiduvalikuid, mida saate oma dieeti lisada. Sellel on suurepärane maitse, kõrge valgusisaldus ja vähe kaloreid. See on ka tervislik alternatiiv võrreldes traditsiooniliste piimatoodetega. On väga oluline, et hoolitseksime oma tervise eest ning sööksime õigesti ja tasakaalustatult, ning skyr võib olla üks parimaid toiduvalikuid, mis aitab meil seda teha.

Veel.