Nullkulu

Nullkulu

mis on silikoon?

Mis on silikoon?

Silikoon on eriline keemiline aine, mis on loodud erinevateks eesmärkideks, nagu näiteks ehitus, kosmeetika, meditsiin jne. See on läbipaistev, keemiliselt vastupidav, veekindel ja kergesti vormitav materjal.

Silikooni omadused

Võrreldes teiste materjalidega on silikoonil mitmeid eeliseid, näiteks resistentsus kuumuse ja külma suhtes, UV kiirgus ja halb ilmastikukindlus. Lisaks on silikooni disaini kohapealt mitmeid eeliseid, näiteks materjal, mis ei kleepu, kuumakindlus ning materjali vormitavuse ja vastupidavuse kombinatsioon.

Silikooni kasutusvaldkonnad

Silikooni kasutatakse laialdaselt erinevates valdkondades. Näiteks ehituses on silikoon kasulik, kuna see on vastupidav ja veekindel materjal, mis sobib ideaalselt katuse ja seina vaheliste vuukide täitmiseks. Samuti kasutatakse seda tubade vaheliste vuukide ja akende paigaldusel.

Meditsiinis leidub silikooni kasutusvaldkondi rinnaimplantaatide ja süsteemse abstsesside ravis. Silikooni kasutatakse kosmeetikatootes enamasti huuleläike, ripsmetuši, põsepuna ja vedelate meigialuste koostises.

Silikooni erinevad vormid

Silikooni on kahte tüüpi – vedel ja tahke. Vedel silikoon on elastne materjal, mida kasutatakse meditsiiniseadmete ja sigivusabi seadmete jaoks. Tahke silikoon on tugevam materjal, mis leidub enamasti meditsiiniseadmetes, nagu südamestimulaatorid ja vererõhumõõturid.

Silikooni ohutus

Silikooni on üldiselt peetud ohutuks ja seda on kasutatud laialdaselt erinevates tööstusharudes juba aastakümneid. Kuid on olemas ka murettekitav fakt, et silikooni võib kasutada rinnaimplantaatidena. Immuunsüsteemi talitlushäirete tõttu tekkinud spontaansed defektid sellistes implantaatides võivad põhjustada korrosiooni.

Silikoonist valmistatud esemed ja tooted

Silikoonist valmistatud esemed on saadaval igas suuruses ja kujus, näiteks mobiiliümbrised, meditsiiniseadmed jne. Silikoonist valmistatud tooted on hinnatud oma kerguse, vastupidavuse, ja lihtsasti hooldatava puhastusomaduste poolest.

Kokkuvõte

Silikoon on unikaalne ja mitmekülgne keemiline aine, mida kasutatakse väga erinevates tööstusharudes. Selle materjali erisused võrreldes teiste materiaalidega muudavad selle üha populaarsemaks ja nõutumaks. Silikoon on kättesaadav laias valikus erinevates toodetes ning see on ohutu kasutada enamikes tööstusharudes.

Veel.