Nullkulu

Nullkulu

mis on ramadan?

Mis on Ramadan – Kõik, mida pead teadma

Ramadan on islami usupüha, kus moslemid postitavad päikesetõusu ja päikeseloojanguni. See on üks viiest peamisest islami õpetusest, mida tuntakse viie aluskivina – Shahada (usk), Salat (palve), Zakat (vaeste maksustamine), Ramadan ja Hajj (püha palverännak Mekasse).

Ramadan toimub üle maailma erinevatel aegadel, kuna see sõltub islamikalendrist, mis baseerub kuul. Islami kalendris on 12 kuud ja iga kuu algab uue kuu nägemisega. See tähendab, et kuna kalender ei baseeru päikesel nagu läänemaailma kalender, lükatakse Ramadan iga aasta kümne päeva võrra edasi. Niisiis võib päevade arv varieeruda 29 kuni 30 päevani.

Moslemid võtavad Ramadanist osa, sest usuvad, et see on võimalus end puhastada ja oma vaimu ja keha tugevdada. Ramadan toob kaasa suuri muutusi moslemite elus ja rütmis. Päevane toidu- ja joogipidu ei ole lubatud, alates päikesetõusust kuni päikeseloojanguni ja söömine on lubatud ainult pärast seda, kui päike on loojunud. See tähendab, et moslemid peavad iga päev üle 12 tunni päevas söömata ja joomata olema. Kuna Ramadan langeb iga aasta teisele ajale, võib see tähendada, et päevad on pikemad ja kuumemad, mis omakorda muudab püha veelgi raskemaks.

Ramadanil on palju olulisi tegureid, näiteks on see aeg, kus moslemid võtavad oma usus juhtrolli, see on aeg andestamiseks, kus moslemid tänavad Jumalat andestuse ja armu eest, mida keset raskusi antakse. See on ka oluline aeg, kus moslemid kohtuvad pere ja sõpradega, et nautida nendevahelist ühtekuuluvust ja jagada oma usuelamusi.

Ramadanil on erinevad üritused ja tavad. Näiteks algab iga päev lauluga, keskpäeval leitakse muslimites palju inimesi oma kogukonna moskves palvetamas. Lõunaajal joovad moslemid sageli lisanurgalisi ja kodus. Õhtul kogunevad moslemid palvetamaks, nautima traditsioonilist nõuanderealat, süües ja jagades oma kogemusi ning tundeid.

Ramadani eesmärk pole mitte raske nahaga hakkama saamine, vaid pigem vaimse ja hingelise tugevuse leidmine, mis pärineb Jumalalt. See aeg, kus moslemid näljutavad ennast päevase ajal, õpetab kannatust, enesekontrolli ja tänu närvi kõike, mis neil on. See aeg viib ka lähedusse perekonnaga ja loob tugeva kogukonna sideme, mida aastaringselt võib olla keeruline leida.

Lühidalt, Ramadan on moslemite jaoks oluline aeg, et tugevdada oma usku, vaimu ja keha ning luua tugev ühtekuuluvus kogukonna vahel. See on aeg, mis tõstab esile moslemite kogukonna kõige olulisemaid tavasid, nagu palvetamine, järelemõtlemine, sallivus ja armulikkus. Ramadaniga liitumine on erakordne kogemus, mida saab nautida igas vanuses moslemite kogukonnale.

Veel.