Nullkulu

Nullkulu

mis on pranglimine?

Pranglimine on üks kinnisvara hoidmise meetod, mis on muutunud populaarseks viimastel aastatel. See tähendab ühekordset tasu koos tagastamatute vahendite tagasimaksega kinnisvara haldamise eest. Kuigi pranglimine ilmnes esmalt USAs, on paljudes maailma riikides see kasvav trend. Selles artiklis uurime, mis on pranglimine, kuidas see töötab ja mis on selle eelised ja puudused.

Mis on pranglimine?
Pranglimine ehk kinnisvara vahendamine on lepinguline kokkulepe, mille kohaselt kinnisvara omanik lubab kedagi teist kasutada oma kinnisvara vastu ühekordset tasu. Pranglimisel on mitmeid erinevaid nimesid, sealhulgas “kinnisvara” (property flipping), “rahavoog” (cash flow), “sularaha parempoolne” (cash on the right), “sissetulekuline üürimine” (income renting) ja “üürimine tagasiostuõigusega” (rent-to-buy).

Kuidas pranglimine töötab?
Pranglimise korral sõlmib kinnisvaramethinguja lepingu kinnisvara omanikuga, et tema kinnistut kasutatakse kasutustasu eest. Seejärel siseneb rentnik kinnisvaraga lepingusse ja maksab fikseeritud kuise renti. Pranglimisel on kinnisvara omanik ka juriidiline omanik, kes vastutab kõigi seaduslike kulude, nagu maksud ja kindlustus, eest.

Pranglimise eelised
Pranglimine võib olla kasulik nii kinnisvara omanikule kui ka rentnikule. Kinnisvara omanikud saavad pikaajalise üürilepingu korral regulaarselt stabiilse sissetuleku ning võivad teenida pikemas vaates kasumi kinnisvara väärtuse kasvatamisest. Samal ajal võivad rentnikud soodsa hinnaga üürida ja/või saada tagasi oma esialgse kapitali väärtust, mille nad on kinnisvarasse investeerinud.

Pranglimise puudused
Pranglimisel on ka oma puudused. Kuna rentnik ei ole omandiõigusega kinnisvara omanik, siis kui kinnisvara väärtus lähiaastatel langeb, kannatab rentnik väärtusliku oma investeeringu väärtuse kaotuse tõttu. Samuti võib kinnisvara omandiõigusele ligipääsu puudumine viia kinnisvara ebakorralisuse ja hooldamatuse juurde.

Järeldus
Pranglimine on arenev kinnisvaramaailma valdkond, mis võib aidata nii kinnisvara omanikke kui ka rentnikke. See võib olla kasulik, kui seda kasutatakse õigesti ja läbimõeldult. Kuid enne pranglivahetuse sõlmimist, peavad nii kinnisvara omanik kui ka rentnik täpselt aru saama selle protsessi plussidest ja miinustest, et teha teadlikke otsuseid.

Veel.