Nullkulu

Nullkulu

mis on polaroid?

Mis on polaroid?

Polaroidi kaamera on fotokaamera, millel on spetsiaalne film, mis võimaldab pildistamise järel saada fotoprinti vaid mõne minuti jooksul. Polaroid sai alguse 1947. aastal ning nende kaameraid on aastakümnete jooksul armastatud ja kasutatud nii professionaalsete fotograafide kui ka amatööride poolt. Tänapäeval on polaroidid taas populaarseks saamas, eriti tänu nende unikaalsele emotsionaalsele kogemusele ja retro stiilile.

Kuidas polaroid töötab?

Polaroidi kaamera töötab sarnaselt iga teise filmikaameraga, kuid erinevus seisneb selles, et polymervaik, mis on paigutatud foto kihi vahele, on vedelas olekus. Kui pilte teha, tõmbab kaamera recoater kihi loa peale, mis liigub langsilehe kihi ja polümeervahelise kihi vahele, sundides polümeeri tahkuma. Polaroidi kaamera eelisteks on kiirus ja kättesaadavus, sest filmi pildid ilmuvad välja kohe pärast fotografeerimist, ilma et oleks vaja kaamera filmi salvestusmahtu kokku hoida.

Mis on polaroidi film?

Polaroidi film koosneb kahest kihist: foto kiht ja polümeervaik.

Foto kiht sisaldab hõbeda halogeniide terakesi, mis tundlikud valgusele. Polümeervahetamine sisaldab kemikaalide segu, mis kõveneb, kui see puutub kokku hapniku ja veeauruga.

Polaroidi filmi korral tekitab kaamera löök kuna lööb polümeervaik kõvu kihi loa vahele, kuni see kõveneb. Kõvakiht lõigatakse allapoole, nii et pilt on nähtav.

Kes kasutavad polaroidi kaameraid?

Polaroidi kaameraid kasutavad tavaliselt kunstnikud ja kõik, kes vajavad kiiret ja sujuvat pildistamist, nagu pulmafotograafid ja moefotograafid. Keskmisest fotograafist erineb professionaalne polaroidi fotograaf tavaliselt suurema kapitali poolest seadmetele ja masinatele, mis võivad töötada aeglaselt. Polaroid kaamerad on üsna kallid, kuid nende film on odav ning film on käega katsutav, mis demonstreerib klientidele kõrget kvaliteeti.

Kas polaroid kaameraid saab kasutada oma fotogrfaafide jaoks?

Polaroid kaameraid saab kasutada ka amatööride poolt, kes soovivad kogeda retro stiili ja unustamatut fotokogemust. Polaroid fotograafia pakub õppimisvõimalusi, sest see võimaldab inimestel katsetada tehniliste oskustega nagu särikomponendid, fookus, valguse lugemine ja eksponeerimine. Polaroid kaamera sobib ka loomingulistele fotograafidele, kes soovivad oma fotograafia sügavust suurendada, kuid ei soovi investeerida kohe professionaalse kaamera ostmisse.

Kas polaroid kaameraid on veel vaja?

Kuigi digitaalne fototehnoloogia on tänapäeval laialdaselt levinud, jätab polaroid kaamera endiselt mulje romantilisest ja ajastustust meenutavast fotograafiast. Poleeritud fotode võimekus kohapeal pakkida tõestusmaterjaliks on konkurentsivõimeline digitaalsete fotode tükilise külje võrreldes. Polaroidi kaameraid kasutatakse tänapäeval kogu maailmas ja neid hinnatakse retro- ja puristide poolt. Ka muuseumid on hakanud polaroid fotograafiat kunstilisest ja ajaloolisest seisukohast tõsiselt võtma.

Kokkuvõte

Polaroidi kaamera on olnud juba alates 1947. aastast üks armastatumaid ja enamkasutatud kaameraid professionaalsest hetkefotograafiast kuni nostalgiliseni. Selle kaamera unikaalse emotsionaalse kogemuse ja retro väljanägemise populaarsus on tänapäeval kasvanud ja on kindlasti tagasi. Polümeervaigu eriline lahendus võimaldab teil fotoprintidega ainulaadse kogemuse luua otse pildistamise punktist. Polaroid kaameraid kasutavad paljud professionaalsed fotograafid, kuid nad on ka hea valik algajate fotograafide jaoks, kes soovivad kogeda retro fotograafia unikaalsust ja õppida oma fotograafia oskusi kasvatama. Polaroid kaameraid vaadeldakse aeganõudva, kuid kvaliteeditundlikuna ning virtuaalseks kasutamiseks eelistatakse seda üha enam puutetundliku ja käega katsutava korrektuuri valmistamisel. Tänu oma ainulaadsele kvaliteedile ning kiirele ja kättesaadavale tulemusele on polaroid kaameraid kasutatud ka professionaalsed fotograafid ja tavakasutajad.