Nullkulu

Nullkulu

mis on podcast?

Mis on podcast?

Viimastel aastatel oleme palju kuulnud podcastidest ja nende kasvavast populaarsusest. Kuid paljud inimesed ei tea täpselt, mis on podcast ja kuidas saab neist osa võtta. Selle artikli eesmärk on selgitada podcastide olemust, nende ajalugu ja kasutusvõimalusi.

Podcast on digitaalne meedium, mis koosneb helifailidest, mida saab alla laadida ja kuulata interneti kaudu. Podcastid võivad olla nii audio- kui ka videopõhised ning need on tavaliselt vabalt kättesaadavad ja tasuta. Podcaste saab kuulata arvutis, nutitelefonis või muus audiopleieris. Peale selle on podcastidel ka veebileht, kuhu üles laadida saab erinevaid episoode.

Podcastide ajalugu ulatub tagasi 2000. aastate algusesse, kui need olid sündimas koos MP3 formaadiga. Esialgu oli podcastide idee luua raadio saateid või muusikat, mida inimesed saavad alla laadida ja kuulata oma mugavustunde järgi. Kuid see idee hakkas arenema ning tänaseks on podcastid muutunud oluliseks meelelahutus- ja infokanaliks.

Podcastid võivad olla suunatud erinevatele teemadele, alates poliitikast ja majandusest kuni tehnoloogia või koomiksiteni. Need on võrreldavad raadio või telesaatega, kuid erinevalt nendest on podcastid sageli spetsialiseerunud kitsamatele teemadele ning lubavad kuulajal üksikasjalikumalt keskenduda just neile valdkondadele, mille vastu ta huvi tunneb.

Podcaste saab alla laadida ja kuulata või lihtsalt voogesitada veebist. Wineri sõnade järgi „podcasti järjepidevus on kanali olemasolu, mille vastu on huvi ja mida kuulajad soovivad kuulata.“ Podcasti järjepidevus tähendab üldjuhul uute episoode väljalaskmist kindla ajakava järgi, näiteks iganädalaselt.

Podcastide kuulamine on suurepärane viis õppida uusi asju, saada uut perspektiivi teemadel, mis sind huvitavad, ja kuulda tuntud saatejuhtide, arvamusliidrite ja eksperdite arvamusi. Kui sa tahad uute ideede saamiseks ja end teavitada ning areneda, siis on podcastid selleks suurepärased kanalid.

Kokkuvõtteks võib öelda, et podcastid on suurepärane viis end harida ning saada uusi ideid ja meelelahutust. Podcastide olemine internetis teeb nende kuulamise lihtsaks ja mugavaks, ning need on muutunud ajakirjanduse tüübiks, mis pakub laias valikus teemasid, vorme ja stiile. Loodame, et see artikkel aitas teid paremini mõista podcastide toimimist ja nende ajalugu. Alusta kohe podcastide kuulamist ja veendu ise nende väärtuses!

Veel.