Nullkulu

Nullkulu

mis on planeet?

Mis on planeet: Ulatuslik juhend ja kasulik teave meie päikesesüsteemi planeetide kohta

Tere tulemast meie juurde! Kui olete huvitatud teadmisest rohkem Päikesesüsteemi planeetide kohta, olete õiges kohas. Siin kirjutame üksikasjalikult ja informatiivselt Päikesesüsteemist, keskendudes eriti meie planeetidele. See artikkel on mõeldud nii täiskasvanutele kui ka noorematele lugejatele, seetõttu oleme püüdnud kirjutada seda lihtsas ja arusaadavas keeles. Selles artiklis õpid üksikasjalikult meie naabrusplaneetide kohta – nende omadustest, struktuurist, atmosfäärist ja palju muust. Nii et istu mugavalt ja naudi meie teadmisi täis artiklit “Mis on planeet”.

Mis on planeet ja kuidas need moodustuvad?

Alustame mõiste “planeet” määratlusest. Planeet on keha, mis tiirleb ümber tähe, omades kehakuju, mis on võrdne või lähedane sfäärilisele kuulile ja eraldatud muude kehaosadega. Siin tuleb märkida, et taevalaotuses on tosin kõige enam tuntud planeeti, mis moodustavad meie galaktilise süsteemi tähted. Kuidas planeedid moodustuvad?

Planeetide moodustumist peetakse endiselt aegade üheks suureks küsimuseks, kuid siiski on tänapäeval olemas erinevad hüpoteesid, mis selgitavad, kuidas planetoididest planeedid tekivad. Singulaarsusteooria näitab, et gaasipilved kokkusurudes moodustuvad päikesed, millest joobuvad kaudse gravitatsioonijõu mõjul tahked osakesed. Aja jooksul liiduvad need osakesed ja moodustavad planeedid.

Päikesesüsteemi planeedid: mis need on, umbkaudne läbimõõt ja põhiparameetrid

Meie Päikesesüsteemis on 8 planeeti – Merkuur, Veenus, Maa, Mars, Jupiter, Saturn, Uraan ja Neptuun. Allpool anname iga planeedi üksikasjaliku juhendi, kergesti mõistetavas keeles.

Merkuur

Merkuur on Päikesesüsteemi Päikesele lähim planeet. See on väike planeet, mille läbimõõt on umbes 4878 kilomeetrit. Merkuur on ka Päikesesüsteemi väikseim planeet kaaludes 330,2 triljonit tonni. See on vaikne planeet, millel pole atmosfääri ja temperatuurid on väga kõrged.

Veenus

Veenus on teine planeet Päikesesüsteemis. Veenus asub Päikesest 108 miljoni kilomeetri kaugusel ja selle läbimõõt on umbes 12 104 kilomeetrit, veidi väiksem kui Maa oma. See on Päikesesüsteemi kõige säravam objekt, nähtav tänu sellele, kuidas Päike paistab tema pinnale. Veenusel on väga tiheda süsihappegaasi atmosfäär, mis muudab selle eluks sobimatuks.

Maa

Maa, nagu me teame, on elujõuline planeet, mida kogu biosfäär ümbritseb. Maa läbimõõt on umbes 12 742 km ja see on kõige suurem Päikesesüsteemi maakerade hulgas. Elu on Maal olemas tänu osoonikihile, atmosfäärile ja Maa orbiidi jälgimiseks sobivale atmosfäärile.

Mars

Mars on punane planeet, millel on rooste punane pinnas. Seda redigeeritakse Venuselt kõige lähemal olevaks planeediks. Marsi läbimõõt on umbes 6,779 km, mis on umbes pool Maa omast. Marsi atmosfäär on peaaegu puudulik, eriti elutingimuste jaoks pole see laialdaselt levinud.

Jupiter

Jupiter on Päikesesüsteemi suurim planeet ja kaalus 1,898 x 10 ^ 27 kg kaalu. See hiiglane on neli korda suurem kui Jupiteri järgmine planeet Saturn. Jupiteri läbimõõt on peaaegu 143 000 kilomeetrit ja moodsaim teleskoopide lähenemine näitab, et planeedil on pealtvaatajatele ilusad triibud. Jupiteril on üle 50 satelliidi.

Saturn

Saturn on kuues planeet Päikesesüsteemis. See on gasseeritud hiiglane, mille läbimõõt on üle 55 000 kilomeetri. Saturn on tuntud oma kaunite rõngaste poolest, mis sisaldavad setteid, jää- ja juveeli osakesi. Saturni ümber on üle 62 kuu.

Uraan

Uraan on seitse Päikesesüsteemi planeeti, mida rõhutatakse oma poolkerakujulise kujuga. Selle diameeter on umbes 51,118 km. Ühele Uraani päevale vastavad 17 Ma aastat ja arvatakse, et sel on sarnane atmosfäär Saturni ja Jupiteriga.

Neptuun

Neptuun on Päikesesüsteemi kaheksas ja viimane planeet. Selle diameeter on umbes 49,528 km. Neptuuni orbiit Päikese ümber on määratud kaugusele 30 AU ja tiirlemisaeg on umbes 60 191 maapäeva. Neptuunil on tumedad laigud ja atmosfäär, mis sisaldab vesinikku, heeliumi ja metaani.

Kokkuvõte

Mis on planeet? Need on meie Päikesesüsteemi kehad, mis tiirlevad ümber Päikese, omades kehakuju, mis on võrdne või lähedane sfäärilisele kuulile ja eraldatud muude kehaosadega. Meie Päikesesüsteemis on kaheksa planeeti: Merkuur, Veenus, Maa, Mars, Jupiter, Saturn, Uraan ja Neptuun.

Selles artiklis oleme tutvunud iga planeedi omaduste, struktuuri ja atmosfääriga. Oleme kirjutanud informatsiooni lihtsas ja arusaadavas keeles, mis peaks olema oluline nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Suured tänud, et jagasite aega meiega, valides meie artikli “Mis on planeet” lugemiseks. Me loodame, et saime anda teile selles küsimuses hulgaliselt kasulikku teavet. Oleme kindlad, et olete osa sellest mõnest uuest faktist või teabest Päikesesüsteemi kohta, mis jääb püsivateks igaveseks ning kellest võite rääkida ja jagada ka teistega.

Veel.