Nullkulu

Nullkulu

mis on pilates?

Mis on Pilates – Põhjalik juhend sisukate harjutuste kohta
Pilates on põnev ja efektiivne treeningmeetod, mis ühendab keha ja meele ning aitab parandada tasakaalu, painduvust, jõudu ja kehahoiakut. Kuigi pilates on saadaval juba aastaid, on paljud inimesed ikka veel vaimselt hägustunud selle kohta, mis pilates tegelikult on ja kuidas see töötab. Seega, kui olete huvitatud pilatese katsetamisest, siis read edasi, et teada saada mis on pilates, kuidas seda tehakse ja millised on selle harjutuste eelised.

Mis on Pilates?
Pilates on treeningmeetod, mida arendas välja Joseph Pilates 20. sajandi alguses. See on kombineeritud füüsilise ja vaimse praktikaga, mis asetab rõhu lihaste tugevdamisele ja kehahoiakule. Enim osas teostatakse pilatest põrandamatil, kuid võib sooritada ka abivahenditega nagu rõngas, pall, rull, jne. Pilates kasutab mitmeid kehaharjutusi, mis rõhutavad sügavalt asuvate lihaste kasutamist läbi venituse, vastupidavuse ja kontrolli. Pilates on suunatud kehahoiaku parandamisele ja keskendub kaasaegse elu negatiivsetele mõjudele, nagu pikka aega istumine.

Mis on keskendumine?
Pilatesel on suur rõhk keskendumisel. Treeningu ajal on oluline keskenduda iga keha liigutuse detailidele ja hoida keskust juhtimas. Kui seda tehakse korrektselt, koondub kehaõppur oma kehale täielikult, hoides keskendumist ja kontrolli kogu keha üle. See nõuab suurt mentaalset pingutust ning seeläbi muutub pilates kehale ja vaimule tervislikumaks.

Pilates – tervise-edu saladus
Pilates on põnev ja kaasaegne viis keha ja vaimu tervislikkuse tasakaalu saavutamiseks. Pilatese harjutused on tuntud oma mitmekülgsuse ja tervendavate omaduste poolest. Treenides regulaarselt pilatesega, te saavutate kõik järgmised eelised:

1.Parandage oma kõhulihaste jõudu ja vormi;
2.Parandage oma painduvust;
3.Ärge laske oma tagumikul rippuda ja parandage oma kehahoiakut;
4.Parandada oma lihasjõudu ja vastupidavust;
5.Vähenumise leevendav kehavalu;
6.Saavutada ühtlane lihaskiud ennetamaks vigastusi;
7.Parandage oma koordinatsiooni ja kehaliigutusi;
8.Saata teadlikkust oma kehast ja suurendage oma rõõmuhormoonide taset.

Pilates – miks see on oluline?
Pilates on suurepärane viis vältida ja leevendada erinevaid terviseprobleeme, eriti neid, mis on seotud istuva eluviisiga, nagu seljavalu ja pinges lihased. Pilatespinge sisseseadmine võib isegi parandada asendi ja lihaste tasakaalu.

Kes saavad pilatesega hakkama?
Pilates sobib kõigile, olenemata soost või vanusest. Kuna see on kerge kehaline harjutus, on see ideaalne võimalus kõigile, kes soovivad hoida oma kehalist ja vaimset tervist.

Kuidas alustada pilatesega?
Kui olete huvitatud pilatese proovimisest, on kõige parem leida treener, kes on litsentseeritud ja kogenud pilatesis. Ta suudab juhendada teid läbi õige asendi, korrektse hingamise ja teostab õigeid liikumisi, et tagada, et te teete pilatese õigesti ning ohutult. Tavaliselt tasub proovida esimest tundi üheks päevaks. Samuti on olemas hästitoimivad videod ja juhendid, mis annavad sulle võimaluse pidada kodus nii harjutusi kui praktikat.

Pilates koduste harjutuste abil
Kui õpite pilatese põhitõdesid, saate teha pilatese harjutusi mugavalt oma kodus. Järgmised harjutused aitavad parendada oma lihastoonust, parandada paindlikkust ja suurendada keha vastupidavust.

Harjutus 1. “Pallirull”
Istuge pallile, nii et pall oleks alaselja all. Kohendage oma jalad ettepoole ja hoidke oma jalad kokku.
Hoides kummagi käega palli küljest kinni, tõstke jalad üles ja hakkate palli liigutama, mille käigus lähete tagasi allapoole, kuni küljed puutuvad palli. Korrake harjutust 10-15 korda.

Harjutus 2. “Rõngas”
Rõnga abil saate suurendada õigeid Pilatese kõhulihaseid, mis aitavad parandada hingamist ja selja tugevust.
Istuge rõnga kohale ja asetage jalad otse välja. Hoidke oma käsi rinnal. Keerake rõngas kerge nurga all, lühendades lihaseid rinnus, ribides ja kõhus. Hoidke seda positsiooni 10 sekundit ja seejärel lõdvestage rõngas. Korda harjutust 10-15 korda.

Harjutus 3. “Baletti Plies”
Pliiatsid on suurepärased harjutused jalgade ja põlvede tugevdamiseks ning lihasepingete parandamiseks.
Pöörduge, nii et oleksite vastu selgroogu ja jalad oleksid õla laiusega lahti. Tõstke käed õlale ja painutage oma põlvi alla, nagu oleksite baletit tantsinud. Hoidke seda positsiooni 5 sekundit ja seejärel naasege algasendisse. Korda harjutust 10-15 korda.

Kokkuvõte
Pilatese harjutused sobivad igas vanuses, soo ja füüsilise võimekusega inimestele. See suurendab paindlikkust, parandab lihastoonust ja kehahoiakut, ennetab vigastusi, aitab kaasa stressile, kergendab valu ja tugevdab meelt. Pilates on suurepärane võimalus koju, pilatesstuudio harrastajale või koduseks tervishoiuõppeks. Alustage juba täna ja leidke oma keha ja vaimu tasakaal!

Veel.