Nullkulu

Nullkulu

mis on petmine?

Mis On Petmine?

Petmine on lai mõiste, mis hõlmab erinevaid tegevusi, mis esindavad usalduse murdmist või vaidlustamist, mis on eeldatud suhetega seotud. Petmine võib olla väike või suur asi, alates petlikust pilgust või flirtimisest kuni seksuaal- või rahalistest suhetest kõrvalejätmiseni. Sellel on mitmeid põhjusi, sealhulgas vähenenud armastus suhetes, vajadused või võimalused ning põgenemine raskete olukordade eest suhetes. Siiski jääb kõige olulisemaks aspektiks see, et petmine kahjustab suhet, põhjustades mitmeid negatiivseid tagajärgi.

Petmine on kõige sagedamini seotud kahe inimesega või partneritega suhetes, kus üks partnerid varjab oma tegevusi teiselt. See võib olla selge petmine, näiteks seksuaalvahekord teise inimesega või peidetud petmine, näiteks salajane asjaajamine kellegi teisega või suhtlemine varjatud karbis. Need petmise liigid võivad olla viljakad, sest need võimaldavad petjatel vältida vastutust ja hoida end varjatud, samuti raskendades nende partneri nägemist tõelist pilti suhtest.

Kõige tavalisem põhjus petmiseleminekuks on petja vajadused. Näiteks võib petja olla tüdinud või rahulolematu oma praeguse suhtega ja otsida tähelepanu mujalt. Samuti võib petja olla süüdi armukadeduse või teiste positiivsete tunnete üle, mida ta tunneb teiste inimeste vastu. Lisaks võib petmiseleminekuks olla põhjuseks erinevused uskumuses, karjäärieesmärkides või elustiilis.

Teised põhjused võivad olla seotud keskkonnamuutustega. Näiteks võib petja olla välismaal tööreisil või sõjaväeteenistuses, kus ta puutub kokku teiste inimestega ja suudabki otsida teisi seoseid. Kuivõrd nii mehed kui ka naised petavad samadel põhjustel on täheldatud, et meespetmine on rohkem seotud võimaluste ja naiste petmise seotus vajadustega.

Petmiselemineku tagajärjed võivad olla väga laialdased ja ulatuvad rikkunud usaldusest kuni füüsilist kahjustuseni. Petmise sagedus mõjutab suhtedünaamikat, kus mitmekordsel petmisel rikutakse kindlalt usalduslikke suhteid. On teatatud, et petmisest taastumine nõuab aega ja mahtuvuse tagastamist.

Kuidas vältida petmist suhetes?

On oluline märkida, et ilmselt ei ole kaht nõuannet, mis töötaksid, et vältida kõiki asju, mis võivad mind tekitada petmisest, kuid olemas on paar öeldut:

Töötage oma suhtele, oodake seda: suhe, kus mõlemad partnerid töötavad selle nimel, et hoida seda tervena ja tugevana, on vähem petmise oht kui suhted, mis stagneerivad.

Olge tähelepanelik signaalide suhtes: petmine võib alata väikse toiminguna, kuid suhetes probleemi korduv ja süvenev märk. Olge tähelepanelik igasuguste märkide suhtes, mis viitavad sellele.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes võib öelda, et petmiseleminek on laialt levinud ja võib omada erinevaid tagajärgi, mis sõltuvad petmise tüübist, kogukonnast ja suhtes olevatest osapooltest. Erinevate tegurite, sealhulgas vajaduste, keskkonnatingimuste ja erinevuste tõttu on petmine tavaline. Siiski on oluline meeles pidada, et petmine kahjustab suhteid ja nõuab aega ja mahtuvuse tagastamist taastumiseks ning püüdke neid vältida, tehes oma suhtele ja oma partnerile aega ja tähelepanu.

Artikli kirjutasin koostöös Estonian mentori tiimiga. Peaksime teid lihtsalt tervitama selle võimaluse eest meie arutamiseks Maheni Arendavate Tehnoloogiate abil. Meil on hea meel olla selle teema keskmes koostöös teiega.

Veel.