Nullkulu

Nullkulu

mis on papilloom?

Mis on papilloom?

Papilloomid on üks kõige levinumaid nahainfektsioone üle maailma. Kui sageli kuuleme papilloomidest räägitavat? Mida tähendab see, kust nad pärinevad? Kuidas nad tekkivad ja miks nad võivad osutuda ohtlikeks? Käesolevas artiklis uurime põhjalikult, mis on papilloom ja mis on selle põhjused, sümptomid ja ravivõimalused.

Papilloomid: Mis need on ja kuidas neid tunneme?

Papilloomid on väikesed nahakasvajad, mis võivad ilmneda keha igas osas: näol, kaelal, kaenlaalustel, rinnal ja suguelunditel. Need on tavaliselt naha värvi või kergelt tumepruunid, kuid võivad olla ka punased või roosad. Papilloomid on tavaliselt pehmed ja kergete kindlate äärtega ning neid saab tunda või näha, kui neid vaadata.

Papilloomide põhjused?

Papilloomid on põhjustatud inimese papilloomiviiruse (HPV) nakatumisest kehas. Need viirused võivad levida ühelt inimeselt teisele nahaga kokkupuutel, mistõttu on kokkupuutel sageli ohte mingil avalikes kohtades nagu basseinid või duširuumid. Enamasti on need nakkused asümptomaatilised, kuid mõnikord võib HPV põhjustada ka tüükaid, kondüloome või isegi vulva, peenise ja emakakaelavähi.

Sümptomid

Papilloomide ilmumist nahal tunneb enamik inimesi välimuse muutuse järgi, mispeale nad tõstavad naha seest välja ja hakkavad kasvama. Kuigi need kasvajad ei tekita valu, võib nende olemasolu olla piinlik ning kaasneda teatud esteetiliste probleemidega.

Ravivõimalused

Papilloomide ravi sõltub infektsiooni asukohast ja tüübist. Enamikul juhtudel ei ole papilloomide eemaldamine meditsiiniliselt vajalik, kuid kuna mõned neist võivad põhjustada emakakaelavähi, on teatud tüüpi papilloomide eemaldamine soovitatav. Ravi võib hõlmata vedelat lämmastikku, laseroperatsiooni, elektrokoaguleerimist või kirurgilist eemaldamist.

Kuid kuna HPV nakkusega nakatumine on võimalik, saab seda ennetada vaktsineerimisega. Kõige tõhusam HPV vaktsiin on kaitsev 9-valentne HPV vaktsiin. Uuringud on näidanud, et see vaktsiin vähendab märkimisväärselt nakkuse levikut ja emakakaelavähi riski.

Järeldus

Papilloomid on üldlevinud nähtus, mida põhjustavad nahale HPV-nakkus. Kuigi enamik papilloomidest võib olla täiesti kahjutud, on HPV ja mõned tüübid papilloomidest seotud teatud tüüpi vähiga. Kui papilloomid tekitavad ebamugavusi või on potentsiaalselt ohtlikud, on parim lahendus nende eemaldamine. Kuid mõned tõhusad viisid nende vältimiseks hõlmavad HPV vaktsiini. Loodame, et see artikkel aitas paremini mõista papilloomide olemust, nende sümptomeid ja ravi.

Veel.