Nullkulu

Nullkulu

mis on osteopaatia?

Mis on osteopaatia: Põhjalik ülevaade

Osteopaatia on tervishoiualane valdkond, mis on välja kujunenud 19. sajandil Ameerika Ühendriikides. See pakub holistilist ravi lähenemist, mis hõlmab erinevaid raviviise nagu manuaalteraapia, lihastestimine ja visuaalne diagnoosimine. Osteopaatia keskendub inimkeha terviklikule struktuurile ja toimimisele ning seega võimaldab terapeudil mõista, kuidas keha töötab, kuidas erinevad süsteemid on omavahel seotud ning kuidas kõik üksused mõjutavad tervist tervikuna.

Põhiliselt pakub osteopaatia abi liigeseprobleemide, seljavalu, peavalude ja seedeprobleemide ravis. Terapeudid praktiseerivad manuaalteraapiat, et toetada keha enesetervendamisprotsessi ja aidata luua kauakestvaid tulemusi.

Terapeudid kõikjal maailmas praktiseerivad osteopaatiat, sealhulgas ka Eestis. Osteopaatia seisukohalt ei loeta patsiendi probleeme ainult haigusteks, vaid võetakse arvesse ka psühholoogilisi, sotsiaalseid ja keskkondlikke faktoreid, mis võivad mõjutada patsiendi tervist. Peale selle usutakse, et inimkeha suudab ise ravida ja osteopaatia eesmärk on selle protsessi abistamine.

Kes on osteopaat?

Osteopaatiline arst (DO) tähistab arsti, kes läbib koolituse, et diagnoosida ja ravida kõiki inimorganismis esinevaid probleeme. Sealhulgas ka kõik nahaalused struktuurid, liigesed, lihased, luud, sisesekretsiooninäärmed, vereringe ja närvisüsteem.

DO-d läbivad nelja-aastase koolituse, mis sisaldab põhjalikke anatoomia, füsioloogia, patoloogia, Neuroloogia ja ravikunsti õpinguid. Samuti õpetatakse neile erinevaid terapeutilisi tehnikaid nagu manuaalteraapia, funktsionaalne diagnostika, osteopaatiline manipulatsioon ja mobilisatsioon.

DO ja MD-el on mõlemal arstikutse, kuid DO on saanud täiskohaga osteopaatiakoolituse ning lisaks tavapärasele meditsiinilisele koolitusele. Osteopaatilised arstid usuvad keha enesetervenemisvõimesse ja rakendavad seda iga päev oma praktika käigus.

Mis on osteopaatia käsitlusviis?

Osteopaatia käsitlusviis põhineb patsiendi individuaalsetel vajadustel. Osteopaatiline terapeut lähtub diagnostikast ja uurimistest, et tuvastada, mis takistab kehal normaalset toimimist.

Osteopaatiline ravi tugineb manuaalteraapiale, mis koosneb erinevatest tehnoloogiatest, mille eesmärk on hõlbustada keha loomulikku tervenemisprotsessi. Selleks, et abistada keha iseenda parandamise protsessi, kasutatakse järgmisi manuaalteraapia ravividinaid – lihaste venitamine, sügavate kudede manipulatsioon ja joogateraapia.

Lisaks manuaalteraapia meetoditele võib osteopaat kasutada ka muid täiendavaid ravimeetodeid. See võib olla ravimtaimedest lähtuv ravi, põletikuvastased dieedid, vaba hingamise õppimine, stressi juhtimine, lõdvestusmeetodid ja rohkem.

Arnold Schwarzenegger on üks tuntud inimene, kes praktiseerib osteopaatiat. Ta räägib, et praktikas tuvastatakse probleemsed kehaosad, et neid siis taastada, et keha toimiks korralikult.

Kas osteopaatia valu leevendab?

Jah, osteopaatilised ravitavad aitavad valu leevendada, kuid kõik sõltub valu tüübist ja põhjusest. Osteopaatia ravi keskendub tervislike kehahoobade taastamisele ja lihaste lõdvestamisele ning seega on tõepoolest ideaalne lahendus selliste valupunktide ja krooniliste vigastuste leevendamiseks.

Lisaks võib osteopaatiast olla abi ka selliste probleemidega nagu pea- või seljavalu ja seedeprobleemid. Osteopaatia on mittkirurgiline, mitteinvasiivne ravivõimalus, mille eesmärk on kõrvaldada valujuured ja ergutada keha nii, et see tunneb end loomulikult vabalt.

Miks valida osteopaatia raviks?

Osteopaatia on kliiniliselt ohutu ja tõhus viis keha taastamiseks loomulikul moel ning tervisliku tasakaalu taastamiseks. Süsteemse holistilise ravina võib osteopaatia aidata korralikult nihestunud keha parandamist ja lasta kehal taastuda nii, et see ei koge kõrvaltoimeid, mis sageli kaasnevad ravimite, kirurgia ja muude raviviisidega.

Lisaks on osteopaatia ravi ka loomulik alternatiiv valuvaigistitele ja ravimitele, mis võivad olla kahjulikud ja tekitada kõrvaltoimeid. Osteopaatia ravi keskendub keha tervenemisprotsessi äratamisele ning selliselt parandab vereringet, aidates kehal hingata ning kõrvaldada kõik eneses jäävad probleemid.

Osteopaatia on ka preeminent ravimeetod, mille abil on kontrollitud ja leevendatud artriidi, astma, unetuse, migreenide, skolioosi ja isegi südameprobleeme.

Kokkuvõte

Osteopaatia on tõhus ja ohutu viis keha tervenemiseks ning tervisliku tasakaalu taastamiseks. Seda praktiseeritakse kliiniliselt ja selle käigus tehakse manuaalteraapiat, et hõlbustada keha loomulikku tervenemisprotsessi.

Osteopaatia ravi keskendub tervislike kehahoobade taastamisele ja lihaste lõdvestamisele, pakkudes sellega mittelinvasiivset lahendust selliste probleemide nagu pea- või seljavalu ja seedeprobleemide puhul. Usutakse, et inimkeha on võimeline ise paranema ning osteopaatiaga saaks keha seda abi ära kasutada.

Veel.