Nullkulu

Nullkulu

mis on offset?

Mis on offset – kõik, mida peate teadma trükitööstuse kohta

Offsettrükkimist peetakse üheks kõige levinumaks trükimeetodiks. See on protsess, kus kujutise või tekstuuri trükiks kasutatakse trükimasinat, millel on sobivad trükivormid. Offsettrükki kasutatakse laialdaselt raamatute, ajakirjade, voldikute, ajalehtede ja muude trükiste korral. Selles artiklis vaatleme üksikasjalikult offsettrükki ning selle rakendusi, tööpõhimõtteid, eeliseid ja puudusi.

Mis on offsettrükkimine ja kuidas see toimib?
Offsettrükkimine on trükimeetod, mis võimaldab trükkida suuri koguseid kvaliteetseid trükiseid kiiresti ja kulutõhusalt. See protsess töötab nii, et kujutis või tekst trükib kõigepealt metallplaadile, mis seejärel trükib paberi või muu trükisolutsiooni. Metallplaat valutab tinti, mis seejärel trükitakse otse alusele otseselt.

Offsettrükki kasutatakse nii mustvalgete kui ka mitmevärviliste trükiste trükkimiseks. Multi-värvilise trükise jaoks kasutatakse mitut metallplaati, igaüks vastutab konkreetse värvi eest. Kui trükimasin hakkab paberile trükima, lülituvad need erinevad plaadid sisse ja välja, et värve kanda paberile täpse kohmakuse juures.

Offsettrükki kasutatakse üldiselt mitmesuguste trükimaterjalide jaoks, kuid sobib kõige paremini suurte trükiste koguste, nagu raamatud, brošüürid, ajalehed ja ajakirjad, trükkimiseks. See protsess on kiire ja täpne, muutes selle ideaalseks suurte trükiste korral.

Offsettrükki eelised
Offsettrükk tagab kvaliteetse trükise ning erinevaid tüüpe ja suurusi kasutades on saavutatav eri tasemeid värvi ja detaili. Peaksite teadma, et offsettrükkimine on kiire ja tõhus trükiviis, eriti suurte trükiste puhul, mis tuleb trükkida kena kujunduse, sarnase värvidega ja erinevate detailidega. Muude eeliste hulka kuuluvad:
– Võimaldab trükkida traat- ja nõelteravaid trükimaterjale
– Võimaldab trükkida väikesi tekstisuurusi
– Võimaldab trükkida kujutisi, mida pole võimalik trükkida muul viisil
– Trükiseid on võimalik trükkida suures mahus, mis muudab selle kulutõhusaks protsessiks

Offsettrükki puudused
Vaatamata mitmetele eelistele on offsettrükil ka mõningaid puudusi. Üks selle puuduseid on värvitakendite küsimus – see tähendab, et trükkimine ei pruugi toimuda täpselt nii, nagu seda soovite. On juhtumeid, kus eriti detailidega trükised nõuavad täpset värvisünteesi, mida võib olla keeruline saavutada. Teised puudused hõlmavad ebasoodsaid protseduuripunkte, mis on seotud trükimasinatega, mis võivad muuta trüki kvaliteeti.

Offsettrükk kasutatavate materjalide tüübid
Offsettrükil on oluline roll ka paljude trükimaterjalide trükkimisel. Offsettrükkimist kasutatakse trükkimiseks erinevate materjalide, sealhulgas paberil, karbonaadil, odavatel ja läbipaistvatel filmidel. Offsettrüki kõige laiemalt kasutatavad trükimaterjalid on järgmised:
– CCNB (coatitud kahepoolne valgusmängukarton)
– LWC (kergelt kaetud ajalehe kiht)
– SC (alusõmblus)
– SBS (masspapp)

Kokkuvõte
Offsettrükk on kohustuslik trükkimise protsess, mida kasutatakse suurte trükiste trükkimiseks. Offsettrükki kasutatakse kas kujutiste või tekstide trükkimiseks erinevate materjalide jaoks, nagu paberid, kaardid, plakatid jne. Offsettrüki protsess on kiire, kvaliteetne ja kulutõhus protsess, mis muudab selle ideaalseks suurte trükiste trükkimiseks. Lisaks on offsettrüki laialdane kasutamine erinevate trükitööstuste valdkondades, nagu raamatud, plaadid, ajalehed ja palju enam. Kuid sellel trükiviisil on ka oma puudused, näiteks värvide korrektne kajastamine. Iga puudusega võrreldes on offsettrükk endiselt populaarne trükiviis, mis võimaldab tõhusat trükimist suuremate trükkide jaoks.