Nullkulu

Nullkulu

mis on nefriit?

Mis on nefriit – kõige põhjalikum artikkel

Nefriit on üks enimlevinud neeruhaiguste tüüpe maailmas. See on krooniline haigus, mis põhjustab neerufunktsiooni kahjustust. Kõige tavalisemalt mõjutab nefriit neerusid ja muudab nende võimet oma funktsioone täita. Siin on kõik, mida peate teadma nefriidist.

Mida tähendab nefriit?

Nefriit on meditsiiniline termin ebanormaalse neerufunktsiooni kohta, mille põhjuseks on tavaliselt krooniline neeruhaigus. Haigus võib olla algselt asümptomaatiline ning välised sümptomid ilminguvad alles juhul, kui neerufunktsioon on tugevalt kahjustunud. Nefriiti peetakse paratamatuks, kuid seda saab kontrolli all hoida.

Neerud on meie kehas oluline organ. Nad aitavad eemaldada kehast jääkaineid, vee liigset kogust ja liigseid sooli. Kui neerud ei tööta korralikult, võib see põhjustada ohtlikke terviseprobleeme. Kroonilise nefriidi korral võivad neerud vähendada võimet aja jooksul oma funktsioone täita.

Nefriiti on eri tüüpi. Siin on kõige sagedamini esinevad tüübid.

Glomerulonefriit

Glomerulonefriit on nefriidi kõige levinum tüüp. See tekib siis, kui neerude glomerulid taanduvad. Glomerulid on neeru väikesed ja hargnenud veresooned, mis aitavad eemaldada jääkaineid ja liigset verd. Kui glomerulid on kahjustatud või põletikulised, võivad nad takistada neerude funktsiooni.

Interstitsiaalne nefriit

Interstitsiaalne nefriit tekib siis, kui neeru interstitsiaalne kude (kude, mis asub neeru glomerulite, kanalite ja veresoonte vahel) muutub põletikuliseks või laieneb. See võib põhjustada neerufunktsiooni kahjustusi. Interstitsiaalne nefriit on tavaliselt ravitav, kuid seda tuleb ravida varakult.

Püeloefriit

Püeloefriit on põhjustatud bakteriaalsest infektsioonist, mis mõjutab neerusid ja kuseteed. Haigus võib põhjustada ägedat või kroonilist neerupõletikku. Püeloefriit võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme, sealhulgas neerufunktsiooni kahjustumist.

Nefriidi sümptomid

Kui teil tekib nefriidi sümptomeid, võivad need hõlmata:

• väsimustunne;

• liigne väsimus;

• neerude piirkonnas valu ja ebamugavustunne;

• sagedased või valulikud urineerimiskatsed;

• naha kollasus ja sügelus;

• vererõhu tõus;

• iiveldus ja oksendamine;

• pea- ja seljavalu.

Kui teil on eespool loetletud sümptomeid, pöörduge kohe arsti poole. Nefriit on krooniline haigus ning seda tuleb tõsiselt ravida ja jälgida. Seetõttu on oluline, et teid raviks arst, kes on spetsialiseerunud neeruhaigustele.

Nefriidi ravi

Kui teil on nefriit, siis vaatab arst selle haiguse raskusastet ja määrab sobiva ravi. Ravi eesmärk on parandada neerufunktsiooni ja kontrollida nefriidi sümptomeid. Raviks võib olla vaja võtta ravimeid, muuta dieeti või läbida erinevaid meditsiinilisi protseduure.

Nefriidi ennetamine

Nefriidi ennetamine hõlmab tervislike eluviiside järgimist, sealhulgas tervislikku toitumist ja regulaarset kehalist aktiivsust. Samuti on oluline piirata soola ja rasva tarbimist. Lisaks on oluline jälgida vererõhku ja veresuhkru taset. Nende näitajate kontrollimine on hea viis nefriidi ennetamiseks.

Järeldus

Nefriit on tõsine haigus, mis põhjustab neerude kahjustumist. Kuigi haigus on ravitav, on oluline, et seda ravitakse varakult. Kui teil on nefriidi sümptomeid, pöörduge kohe arsti poole. Varajane ravi võib aidata teil vältida neerufunktsiooni kahjustumist ja parandada teie tervist. Seetõttu on oluline, et järgiksite tervislikke eluviise, kuna need võivad aidata nefriidi ennetamisel.

Veel.