Nullkulu

Nullkulu

mis on must reede?

Mis on must reede: Kõik, mida pead teadma selle müstilise päeva kohta

Must reede on päev, mis toob kaasa entusiasmi paljudes inimestes kogu maailmas. Kuigi mõned võib-olla võtavad selle päeva lihtsalt vabapäevana või ostlemiseks soodsate allahindluste saamise päevana, on must reedel palju sügavam tähendus. See päev on seotud ajalooliste sündmustega, mis on mõjutanud inimkonna ajalugu ja kultuuri. Selles artiklis uurime musta reede tausta, olemust ja tähtsust tänapäeval.

Mis on must reede?

Must reede on päev, mis järgneb tänupühale. Paljudes riikides algab jõulushoppamine just sellest päevast, kui kauplused pakuvad mitmesuguseid allahindlusi. Must reede on puhkepäev paljudes riikides, sealhulgas USA-s, Kanadas ja Suurbritannias.

Musta reede taust

Musta reede alguseks peetakse 1960. aastaid, mil Philadelphia politseinikud kasutasid seda terminit, et kirjeldada väga tihedat liiklust ja ülerahvastatust linnas tänupühade ajal. See termin levis Ameerika Ühendriikides ja hakkas tähendama suurt ostlemispäeva. Hiljem lisandus sellele päevale ka veebilehtede allahindlusi, mis aitasid kaasa musta reede traditsiooni levimisele kogu maailmas.

Üks teine ​​legendi järgi on päeva nimi seotud 1869. aasta 24. septembriga, mil investeerimispankur Jay Gould ja tema partner James Fisk panustasid USA rahaturul tohutult kulla hindade tõusule, mis mõjutas ka börsi. Kulla hind kukkus järsult ning oleks tõenäoliselt tekitanud suure majanduslanguse, kuid pangandusärimees Augustus Heinze suutis protsessi katkestada ning selle ajalugu nimetati mustaks reedeks.

Miks kutsutakse seda päeva “mustaks”?

Selle päeva järgi kutsutakse musta reede päeva seepärast, et jaemüüjad hakkasid seda päeva kasutama võimalusena muuta aastane kahjum kasumiks. Varasematel päevadel oli kahjum “punane” ja kasum “must”. Kaupmehed lootsid, et must reede aitab neil oma kassaaparaati “mustaks” muuta.

Kuidas tähistatakse musta reedet tänapäeval

Täna tähistavad inimesed musta reedet erineval viisil. Mõned inimesed kasutavad musta reede päeva puhkamiseks, kuna jõulushooaega peetakse ametlikult avatuks. Paljud tähistavad seda päeva ka kinkide ostlemise, tarbimise ja allahindluste nautimise päevana. Üks suurimaid ostuhooaegu on lõppenud just enne jõule, kuna paljud kaupmehed on sel ajal tooteid müünud erinevates allahindlusmudelites.

Kuidas võib must reede mõjutada majandust ja ühiskonda?

Must reedel võib olla märkimisväärne mõju müügile ja tarbimisele mitmes sektoris, mis võib omakorda mängida rolli majanduses. Kommertstooted ja jaemüüjad võivad suurendada oma müügi käivet müüki suurendades, samal ajal suureneb ka tarbijatele saadaolevate soodustuste valik. Sel põhjusel kasutavad mitmed jaemüüjad, kauplused ja brändid musta reede päeva klientide kaasamiseks ja turunduse tugevdamiseks.

Kokkuvõte

Must reede on päev, mida tähistatakse erineval viisil üle kogu maailma. Kuigi selle päeva nimi tähendab ostlemispäeva, peitub selle taga tõsine ajalugu. Päeva ajalugu järgib iidseid traditsioone, kus tähistati jõule. Must reede on tänaseks muutunud kaubanduslikuks sündmuseks, mis pakub inimestele palju allahindlusi ja eripakkumisi. Inimesed, kaupmehed ja tootjad on üha enam teadlikud selle päeva olulisusest majanduslikus ja ühiskondlikus plaanis, ning teevad tihedat koostööd uue musta reede kampaania väljatöötamisel ja elluviimisel. Selles artiklis uurisime musta reede tausta, olemust ja tähtsust tänapäeval, loodetavasti andis see teile parema ülevaate selle olulise päeva kohta.

Veel.