Nullkulu

Nullkulu

mis on msm?

“Mis on MSM”: Kõik, mida pead teadma

MSM on naturaalne ühend, mida leidub paljudes toitudes ja on populaarne toidulisand. Selles artiklis räägime põhjalikult selle ühendi kohta ja arutleme, mis see täpselt on, kuidas see keha mõjutab, ja millised on selle eelised.

Mis on MSM?

MSM on keemiline ühend nimega metüülsulfonüülmetaan. See leidub looduslikult paljudes toitudes, nagu näiteks puuviljad, köögiviljad, teraviljad ja liha. MSM on läbipaistev, lõhnatu, kristalljas aine, mida kasutatakse ka mitmesuguste toodete ja toidulisandite tootmisel.

Kuidas MSM organismi mõjutab?

MSM aitab kehal toota väävlit, olulist mineraalainet, mida keha kasutab enam kui 150 erineva keemilise reaktsiooni jaoks. Väävel on oluline koostisosa kollageeni, elastiini ja keratiini tootmisel, mis on olulised naha, juuste ja küünte tervise jaoks. Lisaks sellele, aitab väävel leevendada ka erinevaid põletikke ja valu organismis.

Millised on MSM eelised?

Paljud uuringud on uurinud, kuidas võib MSM kasu tervisele. Siin on mõned eelised, mida tavaliselt seostatakse MSM-iga:

– Võib aidata vähendada põletikke ja valu: Nagu eelnevalt mainitud, aitab MSM leevendada põletikke ja valu organismis. Seetõttu on see eriti kasulik krooniliste valuolukordade, nagu näiteks osteoartriit, reumatoidartriit ja fibromüalgia puhul.

– Võib aidata parandada nahka, juukseid ja küüsi: Kuna väävlit kasutatakse kollageeni, elastiini ja keratiini tootmisel, võib MSM kasulik olla ka nahahoolduses ning juuste ja küünte tervises.

– Võib aidata kaasa immuunsüsteemi tugevdamisele: MSM aitab kaasa organismi üldise tervise parandamisele ning seega ka immuunsüsteemi tugevdamisele.

– Võib aidata leevendada allergiaid: Uuringud on näidanud, et MSM võib aidata leevendada allergiaid, eriti allergilist riniiti (heinapalavik).

Kas on olemas kõrvalmõjusid?

Kuigi MSM on üldiselt ohutu ja hästi talutav toidulisand, võivad mõned inimesed tunda kõrvalmõjusid. Mõned kõrvalmõjud, mida on MSM tarbijate puhul harva täheldatud, on peavalu, kõhulahtisus ja iiveldus. Kuna MSM võib suurendada mao happesust, ei soovitata nende probleemidega inimestel MSM-i tarvitada.

Järeldus

MSM on naturaalne ühend, mida kasutatakse laialdaselt erinevate toodete ja toidulisandite tootmisel. See võib parandada keha üldist tervist, aidata ennetada põletikke ja valu, parandada naha, juuste ja küünte tervist, tugevdada immuunsüsteemi ning aidata vähendada allergiaid. Kuid nagu kõikide toidulisandite puhul, soovitame enne MSM-i tarvitamist konsulteerida esmalt oma arstiga ning jälgida võimalikke kõrvalmõjusid.

Veel.