Nullkulu

Nullkulu

mis on motivatsioonikiri?

Mis on motivatsioonikiri: Kuidas kandideerida unistuste töökohale puhtalt oma sõnade kaudu

Ükskõik, kas alustate oma karjääri või plaanite seda muuta, on töö leidmine alati väljakutse. Konkurents tööturul on tihe, mistõttu on iga võimalus tõestada oma väärtust potentsiaalsele tööandjale hindamatu. Seejuures võib üksiaegne tavapärane lahendus, CV, sageli jätta tõelisi saavutusi ja oskusi kajastamata, mis võib jätta tulevase tööandja kahtlustesse teie kohta. Seetõttu võib aidata motivatsioonikiri, mis annab potentsiaalsele tööandjale rohkema informatsiooni kandidaadi isiksuse ja võimekuse kohta.

Mis on motivatsioonikiri?

Motivatsioonikirjaga räägite oma loo potentsiaalsele tööandjale, kus keskendute oma teadmiste, oskuste ja isikuomaduste esiletoomisele, samuti oma motivatsioonile ametikohale kandideerimisel. See võimaldab näidata tulevasele tööandjale, kuidas teie kogemused ja huvid sobivad töökohaga ning miks olete just see unikaalne kandidaat. Motivatsioonikiri annab rohkem teada sellest, kes sa oled, kuidas sa mõtled ja miks sa sobid ettevõttesse.

Kuidas kirjutada efektiivset motivatsioonikirja, mis seab sind teistest kandidaatidest ettepoole?

Keskendu oma kogemustele, oskustele ja saavutustele.

Alustada võite oma motivatsioonikirja lühikese tutvustusega, kus kirjeldate oma erialast tausta, saavutusi ja olulist töökogemust. Keskmise 2-3 lõigu ulatuses peaks kirjas olema järgmine: millist tööd oled teinud, mida oled õppinud ja milliseid oskusi omandanud, kuidas need oskused sobivad antud ametikohale ja miks see vastab sinu karjäärilistele eesmärkidele. Vältige kandideerimise põhjendamist rahalistel põhjustel, samuti üksikasjalikku kirjeldust varasemast tööandjast, tööülesannetest või organisatsioonist.

Keskendu konkreetsetele näidetele ja illustreeri neid edulugudega

Mitmed kandidaadid väidavad CV-s või motivatsioonikirjas, et neil on erilisi oskusi. Siiski on neil raskusi selgitada, kuidas need oskused on omandatud ja kuidas neid rakendati tõhusalt. Selleks, et võita rohkem vestlusvoorusid, on oluline arusaam, kuidas nende oskuste kohusetundlik ja organiseeritud rakendamine aitas kaasa organisatsioonilistele ja isiklikele saavutustele. Kasutage illustreerimiseks reaalseid näiteid selle kohta, kuidas teie kogemused mõjutasid organisatsiooni arengut ja kuidas tehtud otsused võimaldasid eesmärkidel õnnestuda. Tõestatud juhtumiuuringud võivad suurendada võimalust jääda vestlusvooru.

Keskendu enda isiksusele ja suhtumisele töö suhtes

Peale kogemuste ja oskuste kirjeldamise tuleb enda isiksuse ja suhtumise väljatoomine. Kirjeldage, milline on teie suhtumine töösse ja kuidas see on aidanud teil olla produktiivne ja saavutada paremaid tulemusi. Ole konkreetne ja seleta, kuidas sa oled töötanud stressi all, kuidas suhtud meeskonnatöösse ning kuidas oled oma panuse andnud. Oluline on ka selgitada, kuidas sa saavutad oma eesmärke ja millised on sinu pikaajalised karjäärieesmärgid. Teie isiksusele koos suhtumisega töösse keskendumine võib näidata, et olete sobiv kandidaat tööandja organisatsioonikultuuriks.

Loo oma kirjaga isiklik ühendus tööandjaga

Et oma motivatsioonikiri oleks oskuslik ja tulemuslik, on mõistlik teha natuke eeltööd. Lugege hoolikalt läbi töökirjeldus, kus tööandja määratleb ametikoha fookuse ja vajalikud oskused. Seejärel suhelge tööandjaga ka teistes meediumites, näiteks sotsiaalmeedias ja looge oma kirjaga raport. Vältige standardite kirjutamist ja pöörake tähelepanu jooksvatele projektidele, millest olete huvitatud. Veelgi parem on nimetada organisatsiooni esindajaid, kellega olete juba suhelnud või kelle panust olete jälginud ja anda tagasisidet, kuidas nende töö ja karjäär on sind inspireerinud.

Viimistlege kirja keel, formaat ja pikkus

Oluline on jälgida ka kirja keelelist korrektsust ja veenduda, et kiri oleks vormiliselt korrektne. Ärge unustage kirja lõpetada tänuga kaalumise eest ja jätke kontaktandmed (e-posti aadress, telefonisi number ja tööandja poolt nõutud väljad).

Kokkuvõte

Kvaliteetne motivatsioonikiri on võimas tööriist, mis võib aidata teid konkurentsis teiste kandidaatidega. Oluline on rõhutada oma ainulaadse igapäevase kogemuse ja isikuomaduste kategooria, suhtumist töö suhtes ning luua oma kirja ja tööandja vahel isiklik ühendus. See kõik viib lõpuks välja positiivsema suhtumiseni tööandjate poolt. Täpselt nii, kuidas selle lühikese artikli alustasime, autorina rääkisime oma lugu, kirjeldasime oma huve ja kirjutasime sinu jaoks artikli, mis keskendub motivatsioonikirjale. Veelgi rohkem võib teie edendamine toimuda läbi motiveeriva kirjamotiveeritud erialakirjanduse kirjutamise. See nõuab süvenemist kandidaadi kogemustesse, pühendumist ja vaeva, kuid õige doseeringuna toob see kandidaadile tööpakkuja tagasisides ja esimeses vestlusvoorus võidu. Seega ära unusta motivatsioonikirjaga seotud olulist rolli karjääritee kujundamisel, sest see võib olla just see puuduv lüli, mida tööandjad otsivad pidurduda.

Veel.