Nullkulu

Nullkulu

mis on mopeedauto?

Mis on mopeedauto?

Mopeedauto ehk neljarattaline sõiduk on liiklusvahend, mida võib nimetada ka neljarattaliseks mootorrattaks või miniautoks. Mopeedauto sarnaneb välimuselt tavalisele autole, kuid erinevalt sellest on mopeedauto kiirusepiirang 45 km/h ning kaal 350 kg. Sõidukit peetakse keretüübilt kaheistmeliseks tihti kasutatavaks sõidukiiks linnapiirkondades, kuna tegemist on ülimalt ökonoomse ning keskkonnasõbraliku liiklusvahendiga.

Mis on mopeedauto ajalugu?

Esimest korda tutvustati mopeedautosid Prantsusmaal juba 1970-ndatel aastatel. Sellest ajast peale on mopeedautode müüginumbrid aja jooksul kasvanud ning võib öelda, et selle sõiduki populaarsus on viimasel ajal veelgi kasvanud.

Mis on mopeedauto omadused?

Mopeedauto on äärmiselt ökonoomne ning keskkonnasõbralik liiklusvahend. Sõidukil on väga madal kütusekulu, mis muudab selle oluliselt soodsamaks kui tavaline auto. Lisaks on mopeedauto väikesed mõõtmed sobivad ideaalselt linnakeskkonda ja väiksemate parkimiskohtade kasutamiseks.

Mopeedauto juhtimisõigus?

Mopeedauto juhtimisõiguse saamiseks on vajalik AM kategooria juhilubade olemasolu, mis on saadaval alates 15 eluaastast. Sõiduoskuste omandamiseks on soovitatav läbida vastav koolitus, mille käigus selgitatakse välja nii sõidukiga seotud liikluseeskirjad kui ka sõiduki käsitsemine – ka selle leidumine korras.

Mopeedautoga liikumise eelised?

Mopeedautoga liikudes on peamine eelis keskkonnasõbralikkus ja ökonoomsus. Mopeedautod eraldavad õhku vähem süsinikdioksiidi (CO2), kui tavalised autod ning on seega palju paremad keskkonnale. Lisaks on mopeedautode kütusekulu palju väiksem, vähemalt poole võrra võrreldes tavalise autoga, mis tähendab, et sõitude ajal saad oma raha eest palju rohkem kilomeetreid.

Mis on mopeedauto miinused?

Mopeedauto miinuseks võib olla kiirusepiirang, mis on küll hea linnas liikumiseks, kuid nõuab täiendavat ettevaatlikkust rasketel maanteedel sõites. Samuti on mopeedautol piiratud vedrustus ja täiendavaid turvavarustusi eriti ei ole, mis piirab kasutusvõimalusi rasketes ilmastikutingimustes ning teeb selle liiklusvahendi ohtlikumaks.

Kokkuvõte

Käesolevas artiklis oleme uurinud, mis on mopeedauto. Oleme avastanud, et tegemist on liiklusvahendiga, mis on väga ökonoomne ning keskkonnasõbralik. Samuti on mopeedauto juhtimiseks vajalik AM kategooria juhilubade olemasolu, mis on saadaval alates 15 eluaastast. Kuna mopeedauto on ideaalne linnas liiklemiseks, siis on selle populaarsus järjest kasvanud. Oleme ka maininud mopeedauto kiirusepiirangut ja turvalisuse probleeme, mis vajavad tähelepanu. Kui soovite säästa raha ja aidata kaasa keskkonnakaitsele, siis on mopeedauto teie jaoks ideaalne.

Veel.