Nullkulu

Nullkulu

mis on mindfulness?

Mis on mindfulness?

Mindfulness on inimlike psühholoogiliste ja füüsiliste funktsioonide märkamise, aksepteerimise ja teadliku tajumise tava, mis hõlmab tähelepanu pööramist hetkele. See on suunatud elamisele hetkes, ilma, et liiga tugevalt keskendutakse oludele, mida võib tulla hiljem. Mindfulness on teadlik ajamõõtmine, kus inimene on hetkes teadlikum, mille tulemusel ta elab kogu elu kogu selle intensiivsuses. See võib aidata inimestel vähendada stressi ja parandada üldist heaolu.

Mindfulnessi põhimõtted ja praktika

Mindfulnessi põhimõtted hõlmavad teadlikkuse suurendamist hetkelises teadvuses ning panustamist tähelepanu ja fokuseerimisse. See võib hõlmata meditatsiooni, hingamistehnikaid või lihtsalt oma mälestustest ja edasisest muretsemisest loobumist. Kui inimestel on raske keskenduda, võib ta kasutada õigeid hingamistehnikaid – näiteks sügavat hingamist, mis võib aidata vähendada ärevust ja stressi.

Siinkohal tuleb märkida, et mindfulnessi praktika võib inimestel erinevalt mõjuda. Paljud inimesed hindavad sügavat lõdvestust ja stressi vähendamist, samas kui teised keskenduvad sisemise teadvuse ja ühenduse suurendamiseks oma kehaga.

Mindfulnessi koolitus ja teema populaarsuse tõus

Mindfulnessi koolitus aitab inimestel saavutada oma vaimse tervise eesmärke ja saada uusi vahendeid stressi leevendamiseks ja üldise heaolu edendamiseks. Samuti on mindfulnessi populaarsus aastatega üha kasvanud. Kõige selle põhjuseks võib olla erinevate uurimuste aina külluslikum teadmine selle tehnika kohta, millest paljud on andnud positiivseid ja julgustavaid tulemusi.

Mindfulnessi mõju tervisele

Mindfulness on osutunud positiivseks ka füüsilise tervise aspektist. Võib leida tõendeid selle kohta, et mindfulness võib aidata inimeste tervist parandada -mille hulka kuuluvad vere kolesteroolitaseme langetamine, südame-veresoonkonna haiguste sümptomite vähendamine, uneprobleemide vähendamine jne.

Mindfulnessi koolitus on seotud ka kognitiivse funktsiooniga, sealhulgas keskendumisvõimega juhtudes, kui inimene seda teadvustatult praktiliselt harjutab. Mõne uurimuse järgi võivad mindfulnessi tehnikad parandada nii lühiajalist kui ka pikaajalist mälu ning ka reaktsioonikiirust.

Järeldus

Üldjoontes on mindfulness praktiline ja kasulik praktika, mis võib aidata inimestel parandada nii vaimset kui ka füüsilist tervist, stressi vähendada ja samuti suurendada teadmist hetkelises teadvuses ja suurendada kognitiivset efektiivsust. Sellegipoolest, kuigi mindfulnessi õpikursused on võrreldamatult tavalisemaks läinud, on oluline meeles pidada, et inimene saab praktiseerida mindfulnessi ka oma kodus ja muude variantide kaudu.

Veel.