Nullkulu

Nullkulu

mis on merehaigus?

Mis on merehaigus: sümptomid, põhjused ja ravi

Merehaigus on seisund, mida kogevad paljud inimesed, kes veedavad aega vee peal. See võib esineda erineva intensiivsusega, ükskõik kas inimesed sõidavad merel, järvel või jões. Merehaigus võib mõjutada nii täiskasvanuid kui ka lapsi ning mõjutada nende emotsionaalset ja füüsilist heaolu.

Kui tunned merehaigust, siis üldjuhul tunned end nõrga ja ebamugavana ning sul võib olla peavalu, pearinglus, iiveldus ja oksendamine. Kuigi merehaigus ei ole tavaliselt ohtlik seisund, võib see mõjutada teie suutlikkust nautida vee peal veedetud aega ja mõjutada tõsiselt teie elukvaliteeti.

Miks tekib merehaigus?

Merehaigus tekib siis, kui teie aju ja keha saavad vastuolulist informatsiooni liikumise ja tasakaalu kohta. Teie sisemine kõrva tasakaalu süsteem annab ajule teada, kui keha on liikumises ja teeb seda, et teie keha saaks tasakaalu säilitada. Kui olete liikvel piisavalt aeglaselt ja sujuvalt, suudab teie keha nende liikumiste ajal tasakaalu säilitada, ilma et te sellest isegi teadlik oleksite.

Merehaiguse põhjuseks on enamasti merekäigu põhjustatud keerulised ja ettearvamatud liigutused. Neid muutusi võib olla raske ette näha ja kui teie keha ei suuda nendega kiiresti kohaneda, võib see põhjustada merehaiguse sümptomeid.

Kuidas merehaigus ravitakse?

Merehaiguse sümptomeid saab vähendada mitmel erineval viisil. Esiteks võiksite vältida olukordi, mis võivad merehaigust esile kutsuda, näiteks mere sõitmine tugeva tuulega. Teiseks võib merehaigust ravida, võttes reisieelselt selliseid ravimeid nagu dimenhüdraat või Meclizine, samuti on proovitud raviks näiteks taimseid vahendeid nagu ingver. Lisaks sellele on võimalik kasutada spetsiaalseid sidemeid ja akupunktuuritehnikaid, et sümptomeid leevendada.

Kui te aga tunnete end ikka üsna halvasti, peaksid sa mine arsti juurde. Arst võib välja kirjutada ravimeid, mida saab kasutada merehaiguse sümptomite leevendamiseks, mis on tavaliselt kesknärvisüsteemi depressandid nagu prometasiin või skopolamiin.

Kas on viise, kuidas merehaigust vältida?

On mitmeid viise, kuidas merehaigust saab ennetada või sümptomeid vähendada:

-Püüa piisavalt magada reisi eelõhtul, et olla puhanud ja valmis väljakutseid vastu võtma

-Proovi mitte süüa raskeid, raskelt seeditavaid toite enne merele minekut, sest need võivad teie enesetunnet halvendada

-Harjuta rahustava hingamise tehnikaid või muud lõõgastavat tegevust, et leevendada stressi ja ärevust

-Väldi alkoholi või kofeiiniga jooke, mis võivad suurendada merehaiguse sümptomeid

-Kui tunned ennast haigena, proovi jääda värskesse õhku ja säilitada rahulik meel.

Merehaiguse sümptomite leevendamiseks võib olla kasulik leida koht, mis võimaldab teil end mugavalt tunda. Kui sõidate merel, proovige jääda teki keskossa, kus te tunnete vähem liigutusi, ja hoiduge tugevatest aroomidest ja halvasti ventileeritavatest tubadest. Kui kõik muu ebaõnnestub, siis proovi keskenduda välismaailmale ja kui lolid laeva liikumist kaugusele, võib see sinu merehaiguse sümptomeid vähendada.

Lõppsõna

Merehaigus on seisund, mis võib vähendada merereiside ja mere tegevuste naudingut. Kuid kuna merehaigust saab taandada mitmel erineval viisil – alustades rahustava tegevusega ja lõpetades ravimitega – ei tohiks see piirata teie potentsiaalset vaba aega rannas või ookeanil.

Loodetavasti on see tekst olnud informatiivne ja aidanud teil paremini mõista merehaigust. Kui vajate rohkem teavet merehaiguse sümptomite, leevendusvõimaluste või ravivõimaluste kohta, võtke ühendust oma tervishoiutöötajaga, kes saab anda teile asjakohast nõu ning rohkem infot selle kohta, kuidas ületada merehaiguse sümptomeid.